Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

UNIMOT LEPIEJ OD OCZEKIWAŃ

Unimot z wynikami lepszymi od prognoz.

UNIMOT
źródło: Unimot

Unimot szacuje, że skorygowana EBITDA grupy w trzecim kwartale 2022 r. wyniosła 124 mln zł – podała spółka w komunikacie opublikowanym już po zamknięcu notowań na warszawskim parkiecie. Przed rokiem skorygowana EBITDA wyniosła 12 mln zł.

Ponadto spółka poinformowała, że szacunkowe skonsolidowane przychody za trzeci kwartał 2022 r. wynoszą 3 miliardy 786 milionów zł. i są wyższe o ponad 500 mln zł od oczekiwań rynków.

CZYTAJ TEŻ: RUSZYŁ HANDEL NA GLOBAL CONNECT NA GPW

Dla porównania, w trzecim kwartale 2021 r. przychody Unimotu wyniosły nieco ponad 2 miliardy zł. Spółka podała, że główny wpływ na skorygowaną EBITDA miała sprzedaż części zapasu obowiązkowego będąca konsekwencją zmian organizacyjnych, związanych z wydzieleniem działalności handlu paliwami, biopaliwami i LPG do spółki Unimot Paliwa. A to przyczyniło się do wypracowania 23 mln zł EBITDA skorygowanej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UNIMOT LEPIEJ OD OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: