Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

UNIMOT CHWALI SIĘ PRZYCHODEM

Przychody Unimotu wyższe o 83% r/r w trzecim kwartale.

UNIMOT
źródło: Unimot

Zwiększony popyt na paliwa podbił kwartalne wyniki Unimotu. Handlująca paliwami firma pochwaliła się 3 mld 800 mln zł przychodów, czyli wynikiem lepszym o 83 proc. niż rok wcześniej.

Natomiast zysk netto grupy Unimot wyniósł w III kwartale 2022 r. 41 mln zł w stosunku do 4 mln zł przed rokiem.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWE PRZYCHODY VERCOMU

Główny wpływ na wzrost przychodów miało zwiększenie wolumenu sprzedaży oleju napędowego, benzyn i biopaliw o 21 proc. r/r oraz gazu LPG o 30 proc. w efekcie wzmożonego popytu na rynku krajowym oraz ze strony klientów ukraińskich.

Unimot zintensyfikował też inwestycje w logistykę. Spółka kupiła cysterny kolejowe, które będą do pełnej dyspozycji w I kwartale 2023 r., a także zainicjowała proces przejęcia spółki posiadającej w swoim portfolio lokomotywy, maszynistów i licencje na świadczenie usług przewozowych i spedycyjnych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UNIMOT CHWALI SIĘ PRZYCHODEM

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: