Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

UNIJNE PIENIĄDZE NA WŁASNY BIZNES

Ponad 64 tys. osób otrzymało do lipca 2021 roku bezzwrotne wsparcie z funduszy europejskich na założenie firmy, poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Z takiego finansowania skorzystało też prawie 90 tys. firm już istniejących.

UNIJNE PIENIĄDZE NA WŁASNY BIZNES

Jak podaje PAP z najnowszych dostępnych danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że blisko trzy czwarte nakładów inwestycyjnych sektora MSP (bez mikrofirm) było finansowanych środkami własnymi (72,7%), jedna dziesiąta z kredytów i pożyczek krajowych (10,1%), a 6,7% stanowiły środki ze źródeł zagranicznych. Pozostałe źródła finansowania inwestycji miały mniejsze znaczenie. W 2019 r. nakłady inwestycyjne ogółem we wszystkich podmiotach gospodarczych w Polsce wyniosły 320,9 mld zł i były o 6% wyższe niż rok wcześniej.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...