Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

UNIJNE PIENIĄDZE NA WŁASNY BIZNES

Ponad 64 tys. osób otrzymało do lipca 2021 roku bezzwrotne wsparcie z funduszy europejskich na założenie firmy, poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Z takiego finansowania skorzystało też prawie 90 tys. firm już istniejących.

UNIJNE PIENIĄDZE NA WŁASNY BIZNES

Jak podaje PAP z najnowszych dostępnych danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że blisko trzy czwarte nakładów inwestycyjnych sektora MSP (bez mikrofirm) było finansowanych środkami własnymi (72,7%), jedna dziesiąta z kredytów i pożyczek krajowych (10,1%), a 6,7% stanowiły środki ze źródeł zagranicznych. Pozostałe źródła finansowania inwestycji miały mniejsze znaczenie. W 2019 r. nakłady inwestycyjne ogółem we wszystkich podmiotach gospodarczych w Polsce wyniosły 320,9 mld zł i były o 6% wyższe niż rok wcześniej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UNIJNE PIENIĄDZE NA WŁASNY BIZNES

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mali i średni przedsiębiorcy z woj. śląskiego mogą składać wnioski o dotacje na szkolenia językowe i zawodowe dla pracowników z Ukrainy. O szczegółach mówił...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: