Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

UNIBEP ZNACZNIE GORZEJ OD PROGNOZ

Unibep z zyskiem netto znacznie poniżej oczekiwań rynku.

UNIBEP
źródło: Unibep

Już po zamknięciu notowań swoje wyniki opublikował Unibep. Zysk netto spółki jest o prawie 60 proc gorszy od oczekiwań rynków.

W opublikowanym raporcie spółka przyznaje, że ostatnie miesiące były trudne dla branży deweloperskiej ze względu na wysokie ceny materiałów i usług, koszty energii, a także wysoką inflację i wojnę w Ukrainie.

CZYTAJ TEŻ: CIECH Z MILIONAMI NA DYWIDENDY

Wszystko to miało wpływ na wyniki osiągnięte przez spółkę w trzecim kwartale. Tymczasem rynek spodziewał się, że Unibet osiągnie 5.3 mln zł zysku netto. Wynik grupy była zatem oprawie 58 proc. niższy od szacunków analityków.

W samym trzecim kwartale Unibep osiągnął prawie 576 mln zł przychodów i wypracowała 2 mln 200 tys zł zysku netto. Z kolei zysk netto za trzy kwartały 2022 roku wyniósł 49 mln zł i był lepszy o 97 proc. niż przed rokiem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UNIBEP ZNACZNIE GORZEJ OD PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: