Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

UNIBEP: PRZYCHODY W GÓRĘ, ZYSKI W DÓŁ

UNIBEP
źródło: Unibep

Budowlany Unibep w I półroczu tego roku odnotował ponad 20 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jednak zysk spadł prawie o połowę.- podała spółka w raporcie.

W analizowanym okresie zysk operacyjny wyniósł prawie 28 mln zł wobec 50 mln zł wykazanych rok wcześniej.

“Spadek wyniku operacyjnego był przede wszystkim efektem niższych marż realizowanych w segmencie modułowym oraz w obszarze budownictwa kubaturowego. Powyższe czynniki oraz spadek rok do roku o ok. 16 mln zł wyniku na działalności finansowej, spowodowany wyższymi kosztami odsetkowymi, ujemnymi różnicami kursowymi oraz wyceną aktywów finansowych obniżyły wartość zysku brutto.” – czytamy w komunikacie.

W I półroczu tego roku grupa pozyskała kontrakty o łącznej wartości ok. 950 mln zł, co oznacza, że portfel zamówień do realizacji od III kwartału 2023 r. wynosi ok. 3,5 mld zł.

Unibep jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, które zajmuje się różnymi segmentami branży budowlanej. Unibep oferuje usługi generalnego wykonawstwa, budownictwa energetycznego i przemysłowego, infrastruktury drogowej i mostowej, działalności deweloperskiej i budownictwa modułowego. Unibep działa na rynku od ponad 70 lat i jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

UNIBEP: PRZYCHODY W GÓRĘ, ZYSKI W DÓŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: