Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

UNIBEP: PRZYCHODY W GÓRĘ, ZYSKI W DÓŁ

UNIBEP
źródło: Unibep

Budowlany Unibep w I półroczu tego roku odnotował ponad 20 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jednak zysk spadł prawie o połowę.- podała spółka w raporcie.

W analizowanym okresie zysk operacyjny wyniósł prawie 28 mln zł wobec 50 mln zł wykazanych rok wcześniej.

„Spadek wyniku operacyjnego był przede wszystkim efektem niższych marż realizowanych w segmencie modułowym oraz w obszarze budownictwa kubaturowego. Powyższe czynniki oraz spadek rok do roku o ok. 16 mln zł wyniku na działalności finansowej, spowodowany wyższymi kosztami odsetkowymi, ujemnymi różnicami kursowymi oraz wyceną aktywów finansowych obniżyły wartość zysku brutto.” – czytamy w komunikacie.

W I półroczu tego roku grupa pozyskała kontrakty o łącznej wartości ok. 950 mln zł, co oznacza, że portfel zamówień do realizacji od III kwartału 2023 r. wynosi ok. 3,5 mld zł.

Unibep jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, które zajmuje się różnymi segmentami branży budowlanej. Unibep oferuje usługi generalnego wykonawstwa, budownictwa energetycznego i przemysłowego, infrastruktury drogowej i mostowej, działalności deweloperskiej i budownictwa modułowego. Unibep działa na rynku od ponad 70 lat i jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...

WYNIKI

Odzieżowa spółka Monnari Trade odnotowała prawie 72 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w II kw. tego roku co oznacza spadek o 1% w...