Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

UNIA SZYKUJE NOWE SANKCJE NA ROSJĘ

W odpowiedzi na rosyjską agresję, Europa odpowiada kolejnymi sankcjami. Całkowita rezygnacja z rosyjskiej ropy to główny element nowego, szóstego już pakietu. Ten ma być dziś przedstawiony ambasadorom państw Unii Europejskiej.

UNIA SZYKUJE NOWE SANKCJE NA ROSJĘ

W ramach kolejnych sankcji na Rosję Bruksela ma ogłosić całkowity zakaz importu rosyjskiej ropy. Embargo miałoby wejść w życie pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Na taki scenariusz nie godzą się Węgry i Słowacja – oba kraje chcą być wyłączone z restrykcji. Wczoraj węgierski minister spraw zagranicznych zapowiedział, że Węgry nie poprą sankcji, które uniemożliwiłyby im odbiór ropy z Rosji.

OD KOŃCA ROKU UE BEZ ROSYJSKIEJ ROPY?

Także słowackie ministerstwo gospodarki poinformowało, że będzie wnioskować o zwolnienie z embarga na rosyjską ropę bo jak tłumaczy: obecnie całe zapotrzebowanie na surowiec Słowacja czerpie z Rosji, a zebrane zapasy starczą na 3 miesiące.
Jak podają media powołując się na wypowiedzi anonimowych unijnych urzędników – Komisja Europejska planuje dla Węgier i Słowacji wprowadzić zwolnienie lub długi okres przejściowy. 6 pakiet sankcji Bruksela ma dziś przedstawić do zatwierdzenia unijnym ambasadorom.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

LPP definitywnie wycofuje się z Rosji. Zarząd największej rodzimej odzieżowej spółki podjął decyzję o sprzedaży należącej do grupy zarejestrowanej w Rosji spółki RE Trading...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

ŚWIAT

Przywódcy G7 podczas niedzielnego wirtualnego spotkania zobowiązali się do stopniowego zmniejszania zależności od rosyjskiej energii poprzez stopniowe wycofywanie lub zakaz importu rosyjskiej ropy. Szefowie...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

%d bloggers like this: