Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

UNIA SZYKUJE NOWE SANKCJE NA ROSJĘ

W odpowiedzi na rosyjską agresję, Europa odpowiada kolejnymi sankcjami. Całkowita rezygnacja z rosyjskiej ropy to główny element nowego, szóstego już pakietu. Ten ma być dziś przedstawiony ambasadorom państw Unii Europejskiej.

UNIA SZYKUJE NOWE SANKCJE NA ROSJĘ

W ramach kolejnych sankcji na Rosję Bruksela ma ogłosić całkowity zakaz importu rosyjskiej ropy. Embargo miałoby wejść w życie pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Na taki scenariusz nie godzą się Węgry i Słowacja – oba kraje chcą być wyłączone z restrykcji. Wczoraj węgierski minister spraw zagranicznych zapowiedział, że Węgry nie poprą sankcji, które uniemożliwiłyby im odbiór ropy z Rosji.

OD KOŃCA ROKU UE BEZ ROSYJSKIEJ ROPY?

Także słowackie ministerstwo gospodarki poinformowało, że będzie wnioskować o zwolnienie z embarga na rosyjską ropę bo jak tłumaczy: obecnie całe zapotrzebowanie na surowiec Słowacja czerpie z Rosji, a zebrane zapasy starczą na 3 miesiące.
Jak podają media powołując się na wypowiedzi anonimowych unijnych urzędników – Komisja Europejska planuje dla Węgier i Słowacji wprowadzić zwolnienie lub długi okres przejściowy. 6 pakiet sankcji Bruksela ma dziś przedstawić do zatwierdzenia unijnym ambasadorom.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

ŚWIAT

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem - nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: