Connect with us

Hi, what are you looking for?

LOTNICTWO

UNIA EUROPEJSKA: KRÓTSZE TRASY SAMOLOTÓW

Ważne zmiany na unijnym niebie – loty będą trwały krócej i będą emitować mniej CO2. Unia Europejska porozumiała się w czwartek co do reformy zasad korzystania ze wspólnego nieba.

Reforma jest krokiem w stronę centralizacji kontroli nad unijnym niebem. Dzięki temu będzie można precyzyjniej przydzielać tory lotów tak, żeby były krótsze, ale nadal ze sobą nie kolidowały.
Reformę po części wymusiła pandemia COVID, która spowodowała, że praktycznie wszystkie linie lotnicze żyją na publicznej kroplówce. Krótsze trasy pozwolą nie tylko zmniejszyć emisje CO2, ale też zaoszczędzić pieniądze na paliwie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.