Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

UNIA EUROPEJSKA – KRÓTSZE TRASY SAMOLOTÓW

Ważne zmiany na unijnym niebie – loty będą trwały krócej i będą emitować mniej CO2. Unia Europejska porozumiała się w czwartek co do reformy zasad korzystania ze wspólnego nieba.

UNIA EUROPEJSKA - KRÓTSZE TRASY SAMOLOTÓW

Reforma jest krokiem w stronę centralizacji kontroli nad unijnym niebem. Dzięki temu będzie można precyzyjniej przydzielać tory lotów tak, żeby były krótsze, ale nadal ze sobą nie kolidowały.

Reformę po części wymusiła pandemia COVID, która spowodowała, że praktycznie wszystkie linie lotnicze żyją na publicznej kroplówce. Krótsze trasy pozwolą nie tylko zmniejszyć emisje CO2, ale też zaoszczędzić pieniądze na paliwie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UNIA EUROPEJSKA - KRÓTSZE TRASY SAMOLOTÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

W odpowiedzi na rosyjską agresję, Europa odpowiada kolejnymi sankcjami. Całkowita rezygnacja z rosyjskiej ropy to główny element nowego, szóstego już pakietu. Ten ma być...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

UE

Brak porozumienia w Unii w sprawie embarga na ropę i gaz. Przed dzisiejszym szczytem w Paryżu próby stworzenia wspólnej konkluzji spełzły na niczym. Do...

UE

Komisja Europejska planuje dywersyfikację źródeł dostawy gazu, aby zmniejszyć zależność od Rosji.

%d bloggers like this: