Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

UMOWA NA PROJEKT ELEKTROWNI JĄDROWEJ

UMOWA NA PROJEKT ELEKTROWNI JĄDROWEJ
foto: pixabay.com

Za półtora roku dowiemy się jak wyglądać będzie pierwsza polska elektrownia jądrowa. Kontrolowana przez skarb państwa spółka Polskie Elektrownie Jądrowe podpisała dziś umowę na zaprojektowanie elektrowni, która stanąć ma w Lubiatowie, 30 kilometrów na zachód od Władysławowa.

UMOWA NA PROJEKT ELEKTROWNI JĄDROWEJ

Projekt ma obejmować nie tylko samą budowę, ale również łańcuch dostaw do elektrowni – co oznacza, że przez najbliższe 18 miesięcy Bechtel i Westinghouse – firmy, które mają dostarczyć projekt – będą sondować potencjalnych dostawców na terenie Polski. Westinghouse to właściciel technologii reaktorów jądrowych, Bechtel zajmuje się częścią wykonawczą elektrowni.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: