Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

UŁATWIENIA W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW

Będą ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców, którzy będą chcieli pracować w Polsce. Zmiany zapowiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek. Szczegóły tych zmian są w trakcie opracowywania.

UŁATWIENIA W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW

Ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców zapisano w Krajowym Planie Odbudowy. Zmiany mają pomóc uzupełnić niedobory na naszym rynku pracy. Planowane jest także zwiększenie roli urzędów pracy w procesie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców, skrócenie czasu na uzyskanie zezwolenia i ograniczenie formalności.

CZYTAJ TEŻ: DLACZEGO GAZ TAK DROŻEJE – PYTA PROF. ANCYPAROWICZ. CZŁONKINI RPP ZSZKOWANA SKALĄ PODWYŻEK

UŁATWIENIA W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW

Pytana o zmiany Michałek poinformowała, że resort chce ułatwić cudzoziemcom procedury związane z przyjazdem do Polski i rozpoczęciem tu pracy, zwłaszcza w zawodach, w których brakuje rąk do pracy. Jak podkreśliła, pracownicy z Ukrainy czy Białorusi są bardzo pozytywnie oceniani przez pracodawców.

UŁATWIENIA W ZATRUDNIANIU CUDZOZIEMCÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

MOTORYZACJA

Volkswagen zmuszony do cięcia kosztów.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na polskim rynku pracy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Badawczego Ranstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowych przepisach dotyczących refundacji pracownikom okularów, soczewek kontaktowych, oraz wyposażenia w miejscu pracy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Donatą Hermann, autorką bloga...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, co mówią dane Manpower Group rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Nataszą Michorzewską, ekspertką rynku pracy, menedżerką ds. zatrudnienia stałego w Manpower.

%d