Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

BĘDZIE KOLEJNY WIEDŹMIN

Stało się to o czym rynek plotkował już od miesięcy. CD Projekt, największy rodzimy producent gier oficjalnie poinformował, że pracuje nad kolejną odsłoną serii gier „Wiedźmin”

BĘDZIE KOLEJNY WIEDŹMIN

CD PROJEKT ogłosił również, że przyszłe projekty studia będą korzystały z silnika Unreal Engine 5 w ramach zaplanowanej na wiele lat strategicznej współpracy z amerykańskim gigantem Epic Games. Dotychczas polska firma korzystała z REDengine — autorskiej technologii, którą nieustannie rozwijano od czasu wydanej w 2011 roku gry „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”.
Na tym silniku oparta była gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, największy hit warszawskiego studia ale także ostatnia już, nie tak udana produkcja, czyli „Cyberpunk 2077”.

BĘDZIE KOLEJNY WIEDŹMIN

CD Projekt na mocy nowej umowy z Epic Games ma prawo tworzenia i wydawania gier opartych na silniku Unreal Engine 5 oraz jego kolejnych wersji.
Umowa z Epic Games została zawarta na okres 15 lat z możliwością jej dalszego przedłużania i nie ogranicza liczby gier tworzonych z wykorzystaniem silnika.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Czy to Sony podbiło w poniedziałek kurs CD Projektu? Akcje największej polskiej spółki gamingowej drożały o 7 procent, najmocniej w całym WIG20. Wieczorem cały...

GPW

Skąd dzisiejsze wzrosty na akcjach CD Projektu? Jak poinformował portal IGN twórcy Cyberpunka pracuje nad nową karcianą grą wideo osadzoną w świecie "Wiedźmina". Debiut...

GPW

CD Projekt podpisał ugodę z inwestorami, które poczuły się oszukane szumnymi zapowiedziami - i nieudanym debiutem Cyberpunka. Pozew zbiorowy w tej sprawie został złożony...

RYNKI

Microsoft kupuje Blizzarda za gigantyczne prawie 70 miliardów dolarów. Akcje CD Projektu w górę o nawet 7 procent.

%d bloggers like this: