Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

UKRAINA SPEŁNIŁA WYMAGANIA MFW

WYMAGANIA MFW
źródło: nexta.com

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wesprze Ukrainę pakietem pomocowym w kwocie ok. 16 mld dolarów. Wieloletni pakiet ma przysłużyć się pomocy w odbudowie kraju po wojnie. Poinformowała o tym w sobotę szefowa Funduszu, Fristalina Georgiewa.

W piątek Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował o osiągnięciu porozumienia z władzami ukraińskimi. Porozumienia otwierającego drogę do rozmów na temat uruchomienia pełnego programu pożyczkowego, który w tej chwili jest zatwierdzany przez kierownictwo Funduszu.

Georgieva powiedziała, że MFW jest przekonany, iż ​​Ukraina spełnia swoje wymagania dotyczące polityki fiskalnej, zarządzania, przeciwdziałania korupcji i stabilności sektora finansowego.

CZYTAJ TEŻ: FLAGOWIEC ORLENU PŁYNIE Z GAZEM

Jak stwierdziła Kristalina Georgieva, Ukraina to kraj, w którym działają instytucje, gdzie wypłacane są emerytury. Gdzie usługi socjalne są na miejscu. Tam, gdzie rząd jest żywotnie zainteresowany kontynuowaniem reform, nawet gdy spadają bomby.

Tegoroczne potrzeby finansowe Kijowa zostały oszacowane na ok 40 do 48 mld dolarów. Poza wsparciem gospodarki Ukrainy w czasie konfliktu, Georgiewa powiedziała, że ​​reformy pomogą również „przyspieszyć” starania Ukrainy o przystąpienie do UE.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

UKRAINA

Rolnicy protestują na granicy z Ukrainą, domagając się większych restrykcji dotyczących importu towarów zza wschodniej granicy. Z kolei prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.