Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

UKRAINA CHCE WPROWADZIĆ EMBARGO NA POLSKIE WARZYWA

UKRAINA CHCE WPROWADZIĆ EMBARGO NA POLSKIE WARZYWA

Ukraina z jednej strony wyciąga rękę do polskiego rządu i chce porozumienia w sprawie embarga zbożowego. Z drugiej strony wiceminister gospodarki i handlu Taras Kaczka zapowiedział, że w ciągu kilku najbliższych dni Ukraina wprowadzi embargo na cebulę, pomidory, kapustę i jabłka.

Wprowadzenie embarga na polskie warzywa wiceminister gospodarki i handlu Ukrainy Taras Kaczka zapowiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą.
Minister wspomniał też, że o skardze, którą Kijów złożył na Warszawę do Światowej Organizacji handlu za jednostronne utrzymania embarga.
Według Tarasa Kaczki ruch ten ma sprawić, że Polska i Ukraina siądą do stołu i wypracują jakieś sensowne ramy współpracy.

O tym, że Kijów może chcieć się porozumieć z Polską pisze dziś Financial Times. Brytyjski dziennik informuje, że Rząd Ukrainy zgodził się na wprowadzenie tzw. licencji eksportowych przy wywozie produktów rolnych do niektórych państw członkowskich.
System, który proponuje Kijów może pomóc w zapobieganiu wszelkich zakłóceń na rynkach krajów sąsiadujących z Ukrainą.

1 komentarz

1 komentarz

  1. mku

    20 września 2023 at 09:31

    Niech jeszcze prowadzą embargo na artykuły wojskowe i pomoc humanitarną

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d