Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

UK STAWIA NA PÓŁPRZEWODNIKI

STAWIA NA PÓŁPRZEWODNIKI

Wielka Brytania ma zamiar przeznaczyć miliard funtów na rozwój produkcji półprzewodników na wyspach. Inwestycja będzie częścia 20 letniej strategii, która ma na celu doścignąć Europę i Stany zjednoczone w produkcji zaawansowanych technologicznie podzespołów.

Rząd jego królewskiej mości Karola III początkowo zainwestuje do 200 milionów funtów w latach 2023-2025, zanim rozszerzy swoje zobowiązania do 1 miliarda funtów w następnej dekadzie. Projekt jest odpowiedzią na apel szefów niektórych brytyjskich firm technologicznych, którzy narzekali na zakłócenia w łancuchu dostaw półprzewodników.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W NIEMCZECH WYRAŹNIE W DÓŁ

„Półprzewodniki stanowią podstawę urządzeń, których używamy na co dzień i będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju technologii jutra” – powiedział w oświadczeniu brytyjski premier Rishi Sunak.

W ramach swojej strategii Wielka Brytania będzie dążyć do zacieśnienia współpracy z partnerami międzynarodowymi. W tym tygodniu zawarła umowę z Japonią w Hiroszimie, aby zacieśnić współpracę w dziedzinie obronności i półprzewodników właśnie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WIELKA BRYTANIA

Stóp procentowych nie zmienił Bank Anglii, mimo że inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła cel na poziomie 2%. Zdaniem ekonomistów na cięcie stóp Bank of...

INFLACJA

Coraz mniejsze szanse na obniżkę stóp w Wielkiej Brytanii. Opublikowane dziś dane o wzroście cen okazały się niesatysfakcjonujące. Inflacja w Wielkiej Brytanii spadła w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.