Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

UK – NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA

Przez brak kierowców i kłopoty z zaopatrzeniem na wyspach brakuje paliwa.
Brytyjczycy stoją po benzynę w długich kolejkach . Kryzys paliwowy rząd chce rozwiązać przy użyciu wojska, które ma dostarczać paliwa na stacje benzynowe – podaje The Guardian.

UK - NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA
Kolejka do dystrybutora paliw w Londynie / FOT. Twitter/Ginge (https://twitter.com/2hi4me2cu)

Na brytyjskich stacjach brakuje paliwa, bo brakuje kierowców cystern a dostawy są nieregularne.

Według szacunków tamtejszej branży transportowej na wyspach brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. W weekend brytyjski rząd poinformował, że plauje w przyszłym miesięcy wydać około 5 tys. trzymiesięcznych wiz dla zagranicznych kierowców ciężarówek, by rozładować problemy z zaopatrzeniem .

Według BBC w weekend benzyny brakowało na 2/3 stacji benzynowych w kraju. Problemy z zaopatrzeniem i z dostawą zgłaszały już wcześniej koncerny BP, Shell i ExxonMobile.

Dziś problemy z dostawą surowca ma omawiać rząd Borisa Johnsona. Niewykluczone, że rozwiązaniem problemu będzie użycie wojskowych cystern i rozwożenie paliwa po kraju. Rząd rozważa także czasowe rozluźnienie przepisów dotyczących relacji handlowych między koncernami naftowymi i detalicznymi dystrybutorami paliwa – informuje the Guardian.

Jeden z mieszkańców Londynu umieścił na twitterze film pokazujący, jak przez ok. 45 sekund jedzie wzdłuż kolejki aut czekających na możliwość zatankowania paliwa na niewielkiej stacji benzynowej.

Z opublikowanych w połowie września danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że w 2020 roku z Wielkiej Brytanii wyjechało 0.2 mln obywateli Unii Europejskiej. Główny powód powrotów do domu to utrudnione po Brexicie warunki życia obywateli UE na wyspach brytyjskich.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UKRAINA

Londyńscy bankowcy sprzeciwiają się planom brytyjskiego MSZ zajęcia rosyjskich aktywów i przekazania ich na rzecz odbudowy Ukrainy – napisał angielski dziennik „i”. Szef brytyjskiego...

WIELKA BRYTANIA

Bank centralny Wielkiej Brytanii utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 5,25%,

INFLACJA

Inflacja w Wielkiej Brytanii notuje wzrost w grudniu 2023.

WIELKA BRYTANIA

Brexit kosztował Wielką Brytanię 140 mld funtów? Tak twierdzi burmistrz Londyn i wzywa rząd do odbudowy stosunków z Unią