Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

UK – NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA

Przez brak kierowców i kłopoty z zaopatrzeniem na wyspach brakuje paliwa.
Brytyjczycy stoją po benzynę w długich kolejkach . Kryzys paliwowy rząd chce rozwiązać przy użyciu wojska, które ma dostarczać paliwa na stacje benzynowe – podaje The Guardian.

Kolejka do dystrybutora paliw w Londynie / FOT. Twitter/Ginge (https://twitter.com/2hi4me2cu)

Na brytyjskich stacjach brakuje paliwa, bo brakuje kierowców cystern a dostawy są nieregularne.

Według szacunków tamtejszej branży transportowej na wyspach brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. W weekend brytyjski rząd poinformował, że plauje w przyszłym miesięcy wydać około 5 tys. trzymiesięcznych wiz dla zagranicznych kierowców ciężarówek, by rozładować problemy z zaopatrzeniem .

Według BBC w weekend benzyny brakowało na 2/3 stacji benzynowych w kraju. Problemy z zaopatrzeniem i z dostawą zgłaszały już wcześniej koncerny BP, Shell i ExxonMobile.

Dziś problemy z dostawą surowca ma omawiać rząd Borisa Johnsona. Niewykluczone, że rozwiązaniem problemu będzie użycie wojskowych cystern i rozwożenie paliwa po kraju. Rząd rozważa także czasowe rozluźnienie przepisów dotyczących relacji handlowych między koncernami naftowymi i detalicznymi dystrybutorami paliwa – informuje the Guardian.

Jeden z mieszkańców Londynu umieścił na twitterze film pokazujący, jak przez ok. 45 sekund jedzie wzdłuż kolejki aut czekających na możliwość zatankowania paliwa na niewielkiej stacji benzynowej.

Z opublikowanych w połowie września danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że w 2020 roku z Wielkiej Brytanii wyjechało 0.2 mln obywateli Unii Europejskiej. Główny powód powrotów do domu to utrudnione po Brexicie warunki życia obywateli UE na wyspach brytyjskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

ŚWIAT

Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zaaprobowała lek na COVID-19, opracowywany wspólnie przez Ridgeback Biotherapeutics i Merck.

EUROPA

Zysk netto największego pod względem aktywów europejskiego banku, brytyjskiego HSBC wzrósł w trzecim kwartale aż o 75 proc. rok do roku. Finanse londyńskiego banku...

ŚWIAT

Na Wyspach Brytyjskich dramatycznie brakuje pracowników. Nieobsadzonych jest prawie 1,2 miliona miejsc pracy. Tylu wakatów w Wielkiej Brytanii nie było od 20 lat.