Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

UK – NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA

Przez brak kierowców i kłopoty z zaopatrzeniem na wyspach brakuje paliwa.
Brytyjczycy stoją po benzynę w długich kolejkach . Kryzys paliwowy rząd chce rozwiązać przy użyciu wojska, które ma dostarczać paliwa na stacje benzynowe – podaje The Guardian.

UK - NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA
Kolejka do dystrybutora paliw w Londynie / FOT. Twitter/Ginge (https://twitter.com/2hi4me2cu)

Na brytyjskich stacjach brakuje paliwa, bo brakuje kierowców cystern a dostawy są nieregularne.

Według szacunków tamtejszej branży transportowej na wyspach brakuje ok. 100 tys. kierowców ciężarówek. W weekend brytyjski rząd poinformował, że plauje w przyszłym miesięcy wydać około 5 tys. trzymiesięcznych wiz dla zagranicznych kierowców ciężarówek, by rozładować problemy z zaopatrzeniem .

Według BBC w weekend benzyny brakowało na 2/3 stacji benzynowych w kraju. Problemy z zaopatrzeniem i z dostawą zgłaszały już wcześniej koncerny BP, Shell i ExxonMobile.

Dziś problemy z dostawą surowca ma omawiać rząd Borisa Johnsona. Niewykluczone, że rozwiązaniem problemu będzie użycie wojskowych cystern i rozwożenie paliwa po kraju. Rząd rozważa także czasowe rozluźnienie przepisów dotyczących relacji handlowych między koncernami naftowymi i detalicznymi dystrybutorami paliwa – informuje the Guardian.

Jeden z mieszkańców Londynu umieścił na twitterze film pokazujący, jak przez ok. 45 sekund jedzie wzdłuż kolejki aut czekających na możliwość zatankowania paliwa na niewielkiej stacji benzynowej.

Z opublikowanych w połowie września danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że w 2020 roku z Wielkiej Brytanii wyjechało 0.2 mln obywateli Unii Europejskiej. Główny powód powrotów do domu to utrudnione po Brexicie warunki życia obywateli UE na wyspach brytyjskich.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UK - NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ropa nie drożeje mimo embarga. Około 19-stej baryłka ropy Brent kosztowała 126 dolarów, a WTI - 122 dolary. W każdym przypadku to o 7...

ŚWIAT

Omicron zaatakował na Wyspach Brytyjskich. Liczba nowych zakażeń ostatniej doby przekroczyła 100 tysięcy. To najwięcej od wybuchu pandemii COVID-19. Rekordowa jest także liczba podanych...

ŚWIAT

Szokującą i zawstydzającą nazywają brytyjskie media wyborczą porażkę partii Borisa Johnsona. Konserwatyści we wczorajszych wyborach uzupełniających stracili posła z hrabstwa North Shropshire niedaleko Liverpoolu....

ŚWIAT

Bank Anglii kończy pandemiczną erę superniskich stóp. Podniósł główną stopę procentową do 0.25 procent. To efekt rosnącej inflacji i pierwsza podwyżka stóp od 10...

%d bloggers like this: