Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

UK: CENY DOMÓW ROSNĄ NAJSZYBCIEJ OD 17 LAT

Ceny domów w Wielkiej Brytanii mocno w górę – w ciągu zaledwie roku wzrosły o niemal 13.5 procent – wynika z opublikowanych dziś danych.

UK: CENY DOMÓW ROSNĄ NAJSZYBCIEJ OD 17 LAT

Po raz ostatnio ceny domów tak szybko rosły w 2004 roku – czyli w czasie, gdy premierem Wielkiej Brytanii był Tony Blair, a David Beckham grał w Realu Madryt, oraz oczywiście w angielskiej reprezentacji. Później przyszedł credit crunch, później kryzys zadłużenia w Europie, a jeszcze później – Brexit, po którym ceny rosły w okolicach 1-2 procent.
Wzrost cen domów to z jednej strony efekt superniskich stóp procentowych na całym świecie, który przekierował kapitał do nieruchomości. A z drugiej – zakończenia niepewności związanej z brexitem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

Inflacja w Wielkiej Brytanii hamuje - zarówno CPI jak i PPI.

RYNKI

Rynki w tym tygodniu - na co czekają inwestorzy?

EUROPA

Domy w Wielkiej Brytanii znów tanieją - tym razem najmocniej od czasów credit crunchu wywołanego zapaścią na amerykańskim rynku hipotecznym. W lipcu nieruchomości na...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nastrojach w niemieckiej gospodarce i inflacji w strefie euro rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jackiem Tomkiewiczem z Akademii Leona Koźmińskiego.

%d