Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

UGODY Z MBANKIEM CZY SKORZYSTAĆ?

1/4 dla klienta, 3/4 dla mBanku. Tak podział korzyści z zaproponowanych przez mBank klientom ugód frankowych widzi prawnik, mec. Tomasz Konieczny.

KNF: MBANK BEZ DYWIDENDY
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

mBank ogłosił dziś, że rozpoczyna zawieranie ugód z klientami. Na pilotaż bank dał sobie 3 miesiące. Zdaniem mecenasa Tomasza Koniecznego, którego kancelaria w sądowych sporach frankowych stoi po przeciwnej stronie niż banki – podział korzyści z ugody zaproponowanej przez mBank jest daleki od promowanego przez KNF układu pół na pół.

mBank zapowiedział, że w najbliższych 3 miesiącach zaoferuje 1 300 klientom ugodę związaną z kredytami we frankach. Ugoda zostanie zaoferowana jedynie klientom, którzy nie mieli opóźnień w spłacie rat kredytowych i posiadają tylko jeden kredyt w tej walucie.

mBank proponuje przewalutowanie kredytu z franków na złote i oprocentowanie go zgodnie z historyczną wartością WIBOR 3M. Kolejnym punktem ugody jest umorzenie przez bank połowy różnicy kursowej według średniego kursu NBP, między dniem zaciągnięcia kredytu a dniem przewalutowania. Dodatkowo bank pomniejszy saldo kredytu o wpłaty na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego lub o wartość podwyższonego oprocentowania.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: