Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

UGASZONO POŻAR W ELEKTROWNI BEŁCHATÓW

Trwa czarna passa PGE, największej w kraju spółki energetycznej. W piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii nakazał na wniosek Czech zamknięcie wydobycia w kopalni węgla brunatnego w Turowie, w sobotę natomiast wybuchł pożar w także należącej do PGE elektrowni w Bełchatowie.
Na szczęście pożar udało się szybko ugasić.

Elektrownia Bełchatów pracuje stabilnie – zapewniła w niedzielę spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Po sobotnim pożarze odłączono blok energetyczny nymer14, do którego węgiel dostarczał uszkodzony częściowo transporter. Jak podała dzisiaj PGE postój bloku i remont uszkodzonego taśmociągu ma potrwać do końca maja.

Obecnie energię elektryczną produkuje w Bełchatowie sześć bloków energetycznych o łącznej mocy około 2300 MW.
Do wybuchu ognia na terenie Elektrowni Bełchatów doszło w sobotę ok. godz. 11. Zapalił się taśmociąg do podawania węgla do jednego z bloków na długości ok. 200 metrów i wysokości 30 metrów. Doprowadzał on węgiel właśnie do bloku energetycznego numer 14.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.