Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

UGASZONO POŻAR W ELEKTROWNI BEŁCHATÓW

Trwa czarna passa PGE, największej w kraju spółki energetycznej. W piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii nakazał na wniosek Czech zamknięcie wydobycia w kopalni węgla brunatnego w Turowie, w sobotę natomiast wybuchł pożar w także należącej do PGE elektrowni w Bełchatowie.
Na szczęście pożar udało się szybko ugasić.

PGE

Elektrownia Bełchatów pracuje stabilnie – zapewniła w niedzielę spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Po sobotnim pożarze odłączono blok energetyczny nymer14, do którego węgiel dostarczał uszkodzony częściowo transporter. Jak podała dzisiaj PGE postój bloku i remont uszkodzonego taśmociągu ma potrwać do końca maja.

Obecnie energię elektryczną produkuje w Bełchatowie sześć bloków energetycznych o łącznej mocy około 2300 MW.
Do wybuchu ognia na terenie Elektrowni Bełchatów doszło w sobotę ok. godz. 11. Zapalił się taśmociąg do podawania węgla do jednego z bloków na długości ok. 200 metrów i wysokości 30 metrów. Doprowadzał on węgiel właśnie do bloku energetycznego numer 14.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.

BIZNES I POLITYKA

Polski rząd podjął uchwałę, w której podkreśla, że kopalnia i elektrownia Turów muszą działać. W ocenie premiera decyzje, czy Polska będzie płacić kary nałożone...