Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

UGASZONO POŻAR W ELEKTROWNI BEŁCHATÓW

Trwa czarna passa PGE, największej w kraju spółki energetycznej. W piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii nakazał na wniosek Czech zamknięcie wydobycia w kopalni węgla brunatnego w Turowie, w sobotę natomiast wybuchł pożar w także należącej do PGE elektrowni w Bełchatowie.
Na szczęście pożar udało się szybko ugasić.

PGE

Elektrownia Bełchatów pracuje stabilnie – zapewniła w niedzielę spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Po sobotnim pożarze odłączono blok energetyczny nymer14, do którego węgiel dostarczał uszkodzony częściowo transporter. Jak podała dzisiaj PGE postój bloku i remont uszkodzonego taśmociągu ma potrwać do końca maja.

Obecnie energię elektryczną produkuje w Bełchatowie sześć bloków energetycznych o łącznej mocy około 2300 MW.
Do wybuchu ognia na terenie Elektrowni Bełchatów doszło w sobotę ok. godz. 11. Zapalił się taśmociąg do podawania węgla do jednego z bloków na długości ok. 200 metrów i wysokości 30 metrów. Doprowadzał on węgiel właśnie do bloku energetycznego numer 14.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UGASZONO POŻAR W ELEKTROWNI BEŁCHATÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

POLSKA

PGE mocno w górę po wynikach - mimo, że są niższe, niż spółka pierwotnie szacowała. Spada udział OZE w produkcji prądu przez PGE.

WIEDZA

Około pół miliarda złotych kosztowała nas afera z Turowem. Czy to dużo? Na pewno. W 1339 roku międzynarodowy Trybunał zasądził od Krzyżaków na rzecz...

%d bloggers like this: