Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

UE WZYWA DO ZAPRZESTANIA DOTACJI PALIW KOPALNYCH

Parlament Europejski wzywa do zaprzestania dotacji do paliw kopalnych i wstrzymania wszelkich nowych inwestycji, związanych z ich wydobyciem do końca 2025 r.

TONA WĘGLA
foto: pixabay.com

Uchwała w tej sprawie została przyjęta dzisiaj w związku z planowaną na grudzień konferencją na temat zmian klimatycznych.
Swoje stanowisko PE przyjął 462 głosami za, 134 głosami przeciw przy 30 wstrzymującymi się.

W rezolucji wzywa się do zaprzestania wszelkich bezpośrednich i pośrednich dotacji do paliw kopalnych na poziomie krajowym, unijnym i światowym “tak szybko, jak to możliwe, a najpóźniej do 2025 r.”

Posłowie do PE popierają także globalny cel potrojenia energii odnawialnej i podwojenia efektywności energetycznej do 2030 r., wraz z wymiernym i jak najszybszym wycofywaniem paliw kopalnych i wstrzymaniem wszelkich nowych inwestycji w wydobycie paliw kopalnych.

Konferencja klimatyczna COP28 odbędzie się w dniach 30 listopada – 12 grudnia 2023 r. w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: