Connect with us

Hi, what are you looking for?

UNIA EUROPEJSKA

UE ROZWAŻA SANKCJE WOBEC BIAŁORUSI PO PORWANIU SAMOLOTU RYANAIRA

Przywódcy Unii Europejskiej zajmą się na rozpoczętym dziś szczycie w Brukseli sankcjami wobec Białorusi po tym jak władze tego kraju zmusiły do lądowania w Mińsku samolot Ryanaira i porwały znajdującego się na jego pokładzie niezależnego dziennikarza Romana Protasiewicza.

Podczas przemówienia otwierającego posiedzenie Rady Europejskiej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli powiedział, że w sprawie ostatnich wydarzeń na Białorusi Unia Europejska musi pokazać, że nie jest papierowym tygrysem. Nasza odpowiedź musi być silna, natychmiastowa i skoordynowana – dodał Sassoli.

Z kolei szefowa Komisji Europejskie oznajmiła, że pakiet ekonomiczno-inwestycyjny na rzecz Białorusi wart 3 mld euro, który był gotowy do uruchomienia, został zamrożony do chwili aż Białoruś stanie się demokratyczna – poinformowała Ursula von der Leyen.

Unia Europejska już wcześniej wprowadziła sankcje wobec reżimu w Mińsku. Według nieoficjalnych doniesień z Brukseli sankcje mogą objąć sektor energetyczny. Białoruś jest ważnym pośrednikiem dostaw ropy naftowej z Rosji oraz producentem produktów ropopochodnych. Mówi się także o wprowadzeniu zakazu wszelkich połączeń lotniczych z Białorusią oraz zakazie przelotu przez białoruska przestrzeń powietrzną dla wszystkich samolotów startujących lub lądujących w państwach Unii Europejskiej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.