Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

UE ROZWAŻA SANKCJE WOBEC BIAŁORUSI PO PORWANIU SAMOLOTU RYANAIRA

Przywódcy Unii Europejskiej zajmą się na rozpoczętym dziś szczycie w Brukseli sankcjami wobec Białorusi po tym jak władze tego kraju zmusiły do lądowania w Mińsku samolot Ryanaira i porwały znajdującego się na jego pokładzie niezależnego dziennikarza Romana Protasiewicza.

SANKCJE WOBEC BIAŁORUSI

Podczas przemówienia otwierającego posiedzenie Rady Europejskiej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli powiedział, że w sprawie ostatnich wydarzeń na Białorusi Unia Europejska musi pokazać, że nie jest papierowym tygrysem. Nasza odpowiedź musi być silna, natychmiastowa i skoordynowana – dodał Sassoli.

Z kolei szefowa Komisji Europejskiej oznajmiła, że pakiet ekonomiczno-inwestycyjny na rzecz Białorusi wart 3 mld euro, który był gotowy do uruchomienia, został zamrożony do chwili aż Białoruś stanie się demokratyczna – poinformowała Ursula von der Leyen.

Sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska już wcześniej wprowadziła sankcje wobec reżimu w Mińsku. Według nieoficjalnych doniesień z Brukseli sankcje mogą objąć sektor energetyczny. Białoruś jest ważnym pośrednikiem dostaw ropy naftowej z Rosji oraz producentem produktów ropopochodnych. Mówi się także o wprowadzeniu zakazu wszelkich połączeń lotniczych z Białorusią oraz zakazie przelotu przez białoruska przestrzeń powietrzną dla wszystkich samolotów startujących lub lądujących w państwach Unii Europejskiej.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

1 stycznia 2022 roku minie równo 20 lat od wprowadzenia euro. Była to największa operacja wymiany pieniądzy w historii. Nowa waluta weszła do obiegu...

POLSKA

Od stycznia Ryanair zawiesza w Polsce na ok. 3 do 4 tygodni ponad siedemdziesiąt połączeń lotniczych - podaje serwis fly4free.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Komisja Europejska może zablokować WSZYSTKIE pieniądze dla Polski. Rzecznik generalny TSUE wydał opinię, w której uznał, że należy oddalić skargi Polski...

OTOCZENIE MAKRO

Niemiecka gospodarka zwalnia po postpandemicznym wystrzale- ale do poziomu znacznie powyżej wieloletniej średniej wzrostu.