Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

UE ROZWAŻA SANKCJE WOBEC BIAŁORUSI PO PORWANIU SAMOLOTU RYANAIRA

Przywódcy Unii Europejskiej zajmą się na rozpoczętym dziś szczycie w Brukseli sankcjami wobec Białorusi po tym jak władze tego kraju zmusiły do lądowania w Mińsku samolot Ryanaira i porwały znajdującego się na jego pokładzie niezależnego dziennikarza Romana Protasiewicza.

SANKCJE WOBEC BIAŁORUSI

Podczas przemówienia otwierającego posiedzenie Rady Europejskiej przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli powiedział, że w sprawie ostatnich wydarzeń na Białorusi Unia Europejska musi pokazać, że nie jest papierowym tygrysem. Nasza odpowiedź musi być silna, natychmiastowa i skoordynowana – dodał Sassoli.

Z kolei szefowa Komisji Europejskiej oznajmiła, że pakiet ekonomiczno-inwestycyjny na rzecz Białorusi wart 3 mld euro, który był gotowy do uruchomienia, został zamrożony do chwili aż Białoruś stanie się demokratyczna – poinformowała Ursula von der Leyen.

Sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska już wcześniej wprowadziła sankcje wobec reżimu w Mińsku. Według nieoficjalnych doniesień z Brukseli sankcje mogą objąć sektor energetyczny. Białoruś jest ważnym pośrednikiem dostaw ropy naftowej z Rosji oraz producentem produktów ropopochodnych. Mówi się także o wprowadzeniu zakazu wszelkich połączeń lotniczych z Białorusią oraz zakazie przelotu przez białoruska przestrzeń powietrzną dla wszystkich samolotów startujących lub lądujących w państwach Unii Europejskiej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UE ROZWAŻA SANKCJE WOBEC BIAŁORUSI PO PORWANIU SAMOLOTU RYANAIRA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

5 pakiet sankcji na Rosję został późnym wieczorem zatwierdzony przez ambasadorów państw unii europejskiej - poinformowała na Twitterze francuska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej....

BIZNES I POLITYKA

W ramach kampanii "Stand up for Ukraine" Komisja Europejska uruchomiła nowy system przekazywania darowizn rzeczowych przez firmy prywatne na Ukrainę, do Mołdawii i do...

ŚWIAT

Odpowiemy, jeśli Rosja użyje na Ukrainie broni masowego rażenia - zadeklarował prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcami NATO i G7 w Brukseli.

ŚWIAT

Państwa Unii Europejskiej zatwierdziły czwarty pakiet sankcji gospodarczych na Rosję. Szczegóły obostrzeń nie są na razie znane.

%d bloggers like this: