Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

UE CHCE O 2/3 ZMNIEJSZYĆ W TYM ROKU ZALEŻNOŚĆ OD GAZU Z ROSJI

Komisja Europejska planuje dywersyfikację źródeł dostawy gazu, aby zmniejszyć zależność od Rosji.

FRANS TIMMERMANS, KOMISJA EUROPEJSKA
FRANS TIMMERMANS WICEPRZEWĄDNICZĄCY KOMISJI EUROPEJSKIEJ / FOT. KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska chce jeszcze w tym roku zmniejszyć zależność od rosyjskiego gazu aż o dwie trzecie – donoszą Bloomberg i Politico. Plan, który ma być dziś zaprezentowany, zakłada pozyskiwanie nowych dostaw gazu oraz zwiększenie efektywności energetycznej już w tym roku i ma na celu zapewnienie niezależności od największego dostawcy paliw kopalnych w regionie na długo przed 2030 r.

CZYTAJ TEŻ: SZWAJCARIA WRÓCI DO OSŁABIANIA FRANKA? BANK CENTRALNY MÓWI, ŻE TO MOŻLIWE

Według Międzynarodowej Agencji Energii Rosja dostarczyła w minionym roku około 40% gazu zużytego w Unii Europejskiej. We wczorajszym przemówieniu wygłoszonym wieczorem w Parlamencie Europejski, odpowiedzialny za wdrożenie Nowego Zielonego Ładu Frans Timmermans stwierdził, że zrewidowana wersja projektu umożliwi w ciągu kilku lat osiągnięcie niezależności energetycznej od Rosji.

Przed wystąpieniem polityk potwierdził dziennikarzom, że przyspieszenie zbudowane będzie na trzech filarach: biopaliwach, odnawialnych źródłach energii oraz na wodorze. Timmermans potwierdził również, że Unia prowadzi rozmowy na temat pilnego zwiększenia dostaw gazu z Egiptem, Katarem, Stanami Zjednoczonymi i Australią.

Jednocześnie komisarz potwierdził, że w polityce energetycznej niektórych krajów korzystne będzie zwiększenie udziału węgla w miksie energetycznym przy równoczesnym rozwoju OZE. Wykluczył przy tym możliwość otwierania nowych kopalni.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UE CHCE O 2/3 ZMNIEJSZYĆ W TYM ROKU ZALEŻNOŚĆ OD GAZU Z ROSJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: