Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

UE: NAJWIĘKSZY PRODUCENT MIEDZI OSZUKANY

UE: NAJWIĘKSZY PRODUCENT MIEDZI OSZUKANY

Nawet 18% traciły dzisiaj akcje największego europejskiego producenta wyrobów miedzianych czyli spółki Aurubis. Ta padła ofiarą ogromnego oszustwa związanego z obrotem metalami.
Niemiecka firma z siedzibą w Hamburgu może ponieść straty liczone w setkach milionów euro.

Oszustwo ogłoszone wczoraj późnym wieczorem dotyczy materiałów zakupionych dla firmy zajmującej się recyklingiem metali. Oprócz surowców z kopalń firma skupuje także ogromne ilości złomu miedzionośnego.

Jak przyznała wiceprezes spółki: „Obecnie wiadomo, że niektórzy z dostawców zajmujących się recyklingiem manipulowali szczegółami dotyczącymi dostarczanych surowców i współpracowali z pracownikami działu pobierania próbek aby ukryć braki surowca”.

Dostawcy szacują, co zawierają materiały, a po kontroli w laboratorium, specjaliści Aurubisa analizują zawartość metalu i na tej podstawie płacą firmom.

Dopiero w procesie produkcyjnym odkryto, że w zakupionym złomie brakuje miedzi, ponieważ obróbka tego materiału zajmuje ok. cztery tygodnie.

Incydent wzbudził obawy rynku dotyczące kontroli bezpieczeństwa Aurubis, zwłaszcza po tym, jak w czerwcu tego roku firma poinformowała, że ​​odkryła siatkę złodziejską, której celem były produkty zawierające metale szlachetne.

Aurubis jest największym producentem miedzi w Europie i światowym liderem w recyklingu metali nieżelaznych. Spółka zajmuje się wydobyciem, przetwarzaniem i sprzedażą miedzi i innych metali, takich jak złoto, srebro, nikiel czy cynk. Aurubis ma swoje zakłady produkcyjne w 11 krajach, w tym w Polsce, gdzie posiada hutę miedzi w Głogowie.

UE: NAJWIĘKSZY PRODUCENT MIEDZI OSZUKANY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: