Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

UE DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO NA 4. PAKIET SANKCJI

Państwa Unii Europejskiej zatwierdziły czwarty pakiet sankcji gospodarczych na Rosję. Szczegóły obostrzeń nie są na razie znane.

UE DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO NA 4. PAKIET SANKCJI

Jak podało na Twiterze biuro francuskiej prezydencji Unii Europejskiej zatwierdzony pakiet sankcji jest wymierzony w osoby i podmioty zaangażowane w agresję na Ukrainę. Obostrzenia obejmą też kilka sektorów rosyjskiej gospodarki.

Sankcje wejdą w życie po ich publikacji w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej.
Państwa Unii poparły też oświadczenie skierowane do Światowej Organizacji Handlu – WTO – dotyczące zawieszenia stosowania przez Rosję klauzuli najwyższego uprzywilejowania w handlu międzynarodowym.

UE W PIŚMIE DO WTO CHCE ZAWIESZENIA STATUSU NAJWYŻSZEGO UPRZYWILEJOWANIA DLA ROSJI


Według agencji Reuters taka decyzja mogłaby umożliwić wdrożenie wyższych ceł na rosyjskie towary. Unia chce także zawieszenia rozpatrywania wniosku Białorusi o przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UE DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO NA 4. PAKIET SANKCJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że od początku roku widzimy już systematyczne obniżki cen gazu i czy firmy najgorsze mają już za sobą, rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

EUROPA

Akcje producenta Leopardów prawie najdroższe w historii. Kurs reaguje na oczekiwania, że Niemcy zgodzą się na reeksport czołgów, co da koncernowi Rheinmetall dodatkowe zamówienia.

FIRMA

Indie rozważają przystąpienie do europejskiej ceny maksymalnej na rosyjską ropę – twierdzi gazeta India Telegraph powołując się na źródła w rządzie. Nie jest jasne,...

SUROWCE

Agencja Bloomberg twierdzi, że Rosja sprzedaje ropę za pół ceny.

%d bloggers like this: