Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

UE DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO NA 4. PAKIET SANKCJI

Państwa Unii Europejskiej zatwierdziły czwarty pakiet sankcji gospodarczych na Rosję. Szczegóły obostrzeń nie są na razie znane.

UE DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO NA 4. PAKIET SANKCJI

Jak podało na Twiterze biuro francuskiej prezydencji Unii Europejskiej zatwierdzony pakiet sankcji jest wymierzony w osoby i podmioty zaangażowane w agresję na Ukrainę. Obostrzenia obejmą też kilka sektorów rosyjskiej gospodarki.

Sankcje wejdą w życie po ich publikacji w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej.
Państwa Unii poparły też oświadczenie skierowane do Światowej Organizacji Handlu – WTO – dotyczące zawieszenia stosowania przez Rosję klauzuli najwyższego uprzywilejowania w handlu międzynarodowym.

UE W PIŚMIE DO WTO CHCE ZAWIESZENIA STATUSU NAJWYŻSZEGO UPRZYWILEJOWANIA DLA ROSJI


Według agencji Reuters taka decyzja mogłaby umożliwić wdrożenie wyższych ceł na rosyjskie towary. Unia chce także zawieszenia rozpatrywania wniosku Białorusi o przystąpienie do Światowej Organizacji Handlu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

UE DAŁA ZIELONE ŚWIATŁO NA 4. PAKIET SANKCJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaka jest aktualna sytuacja na froncie wojny w Ukrainie i co oznacza mobilizacja w Rosji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: