Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

UDANY LOT VSS UNITY. RICHARD BRANSON DOTARŁ DO GRANICY KOSMOSU

Trwa turystyczny podbój kosmosu przez amerykańskich miliarderów. W niedzielę – jako pierwszy – w kosmos poleciał Richard Branson – właściciel Virgin group, a w tym tygodniu podobne plany ma szef Amazona – Jeff Bezos.

UDANY LOT VSS UNITY. RICHARD BRANSON DOTARŁ DO GRANICY KOSMOSU

Richard Branson dotarł do granicy kosmosu na pokładzie statku VSS Unity. Ten został wyniesiony na granicę atmosfery ziemskiej wyznaczoną przez USA na wysokości ok. 50 mil – czyli 80 km. Branson wspólnie z 5-cioma innymi członkami załogi był w stanie nieważkości kilka minut. Następny po Bransonie będzie Jeff Bezos – właściciel Blue Origin, który także chce zarabiać na komercyjnych lotach w kosmos. Jego lot ma się odbyć 20 licpa.

UDANY LOT VSS UNITY. RICHARD BRANSON DOTARŁ DO GRANICY KOSMOSU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowo debiutującej na GPW spółce Scanway rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Jędrzejem Kowalewskim, prezesem Scanway.

INNOWACJE

W najbliższą niedzielę miliarder Richard Branson, założyciel Virgin Galactic poleci w kosmos, raczej na skraj kosmosu. Tym samym Branson w kosmicznym wyścigu wyprzedzi innego...

INNOWACJE

Trwa wyścig miliarderów do lotu w kosmos. Virgin Galactic firma brytyjskiego miliardera Richarda Bransona ogłosiła, że Federalna Administracja Lotnictwa przyznała jej licencję potrzebną do...

TECHNOLOGIA

Chińska misja kosmiczna wystartowała. Shenzhou-12 - to pierwsza od 5 lat załogowa misja z trzema astronautami na pokładzie.

%d