Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

UDANY LOT VSS UNITY. RICHARD BRANSON DOTARŁ DO GRANICY KOSMOSU

Trwa turystyczny podbój kosmosu przez amerykańskich miliarderów. W niedzielę – jako pierwszy – w kosmos poleciał Richard Branson – właściciel Virgin group, a w tym tygodniu podobne plany ma szef Amazona – Jeff Bezos.

Richard Branson dotarł do granicy kosmosu na pokładzie statku VSS Unity. Ten został wyniesiony na granicę atmosfery ziemskiej wyznaczoną przez USA na wysokości ok. 50 mil – czyli 80 km. Branson wspólnie z 5-cioma innymi członkami załogi był w stanie nieważkości kilka minut. Następny po Bransonie będzie Jeff Bezos – właściciel Blue Origin, który także chce zarabiać na komercyjnych lotach w kosmos. Jego lot ma się odbyć 20 licpa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNOWACJE

W najbliższą niedzielę miliarder Richard Branson, założyciel Virgin Galactic poleci w kosmos, raczej na skraj kosmosu. Tym samym Branson w kosmicznym wyścigu wyprzedzi innego...

INNOWACJE

Trwa wyścig miliarderów do lotu w kosmos. Virgin Galactic firma brytyjskiego miliardera Richarda Bransona ogłosiła, że Federalna Administracja Lotnictwa przyznała jej licencję potrzebną do...

TECHNOLOGIA

Chińska misja kosmiczna wystartowała. Shenzhou-12 - to pierwsza od 5 lat załogowa misja z trzema astronautami na pokładzie.