Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

UDANY 3Q NETFLIXA. ZYSK NA AKCJĘ $3.19, PROGNOZA $2.56

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne pokazał Netflix. Zysk na akcję platformy streamingowej wyniósł 3,19 dolarów, wobec konsensusu na poziomie 2,56.
W efekcie akcje spółki w handlu pozasesyjnym zyskują ponad 2 procent.

UDANY 3Q NETFLIXA. ZYSK NA AKCJĘ $3.19, PROGNOZA $2.56
FOT.: Charles Deluvio / Unsplash

Przychody Netflixa sięgnęły w trzecim kwartale blisko 7.5 mld dolarów, co było zgodnie z oczekiwaniami rynku. Platforma zwiększyła też liczbę nowych abonentów. Na całym świecie przybyło ich o 4,4 mln. To o ponad pół miliona więcej niż prognozowano.

W czwartym kwartale spółka liczy na 8,5 mln nowych abonentów, m.in. dzięki bijącemu rekordy serialowi „Squid Game”. Z usług platformy korzysta w sumie przeszło 213 mln abonentów na całym świecie.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...

RYNKI

O blisko 13 procent w ujęciu rocznym wzrosła sprzedaż Biedronki liczona w złotych w 4 kwartale podał portugalski właściciel sieci Jeronimo Martins.

ŚWIAT

Rekordowa sprzedaż Inditexu przyjęta przez inwestorów 4 procentową przeceną. Klienci zostawili w III kwartale w sklepach należących do Inditexu o prawie 40% więcej pieniędzy,...