Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

UBS SPODZIEWA SIĘ 17$ MLD STRATY

UBS SPODZIEWA SIĘ 17$ MLD STRATY

UBS, największy bank Szwajcarii spodziewa się 17 mld dol. straty w związku z przejęciem zagrożonego upadłością swojego rywala, Credit Suisse.

UBS zgodził się dwa miesiące temu kupić Credit Suisse za 3 mld franków szwajcarskich, czyli prawie trzy i pół mld dol., we własnych akcjach i przejąć do 5 mld franków strat banku z Zurichu.

Obecnie Szwajcarzy szacują negatywny wpływ korekt aktywów i pasywów połączonej grupy na 13 mld dol. UBS spodziewa się również straty rzędu 4 mld dol. w wyniku potencjalnych sporów sądowych i kosztów związanych z redukcją zatrudnienia i cięciami sieci placówek.

Połączony UBS-Credit Suisse będzie dysponował aktywami w wielkości ponad 5 bilionów dolarów, ustępując pod tym względem jedynie pekińskiemu Industrial and Commercial Bank of China.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d