Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

TYDZIEŃ DO BANKRUCTWA SUPERMOCARSTWA

TYDZIEŃ DO BANKRUCTWA

Czas się kończy. Zostało niespełna 6 dni zanim USA staną się niewypłacalne.

Pilne rozmowy w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia USA wydawały się zbliżać do porozumienia w czwartek, jednak spór o cięcie wydatków wciąż ciąży negocjacjom. Negocjatorzy ostrzegali jednak, że ostatnia faza rozmów będzie prawdopodobnie najbardziej delikatna i trudna dla obu stron.

„Jesteśmy w fazie wrażliwej z delikatnymi kwestiami, które pozostają. Te drażliwe kwestie są najdelikatniejsze spośród tych o których rozmawialiśmy do tej pory” – powiedział dziennikarzom na Kapitolu w czwartek republikański negocjator, kongresman Patrick McHenry z Północnej Karoliny.

CZYTAJ TEŻ: RYNKI USA CZEKAJĄ NA POROZUMIENIE

W Białym Domu prezydent Joe Biden wyraził się w ostrożnym acz optymistycznym tonie. „Jedynym sposobem na pójście naprzód jest porozumienie dwustronne i wierzę, że dojdziemy do porozumienia, które pozwoli nam iść naprzód i chronić ciężko pracujących Amerykanów w tym kraju” – powiedział w Biden.

Jeden z wpływowych republikanów powiedział, że jest optymistą co do osiągnięcia porozumienia przed świątecznym weekendem (w poniedziałek przypada dzień pamięci, który jest dniem wolnym). Przedstawiciel Kevin Hern z Oklahomy, który przewodniczy 156-osobowemu Republikańskiemu Komitetowi powiedział w czwartek, że jego zdaniem „prawdopodobne” porozumienie zostanie osiągnięte do piątku po południu.

TYDZIEŃ DO BANKRUCTWA SUPERMOCARSTWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: