Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

TWÓRCA KRYPTO-GIEŁDY FTX W RĘKACH POLICJI

Twórca krypto-giełdy FTX w rękach policji. Sam Bankman-Fried został zatrzymany na Bahamach.

Sam Bankman-Fried
Sam Bankman-Fried / ŹRÓDŁO: Cointelegraph, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=117330237

Policja na Bahamach aresztowała byłego dyrektora generalnego giełdy kryptowalut FTX, Sama Bankmana-Frieda. Bahamy otrzymały oficjalne powiadomienie od USA o postawieniu mu zarzutów karnych, oczekuje się, że zatrzymany zostanie poddany ekstradycji.

Były dyrektor generalny FTX miał dziś zdalnie zeznawać przed komisją Kongresu. Byłoby to jego pierwsze wystąpienie publiczne od upadku firmy. Zatrzymanie przez prokuraturę krzyżuje te plany. Rozczarowanie z tego powodu wyraziła kongresmenka Maxine Waters, która przewodniczy komisji usług finansowych Izby Reprezentantów. Jak napisała w opublikowanym w nocy oświadczeniu, „amerykańska opinia publiczna zasługuje na to, by usłyszeć bezpośrednio od pana Bankmana-Frieda o działaniach, które skrzywdziły ponad milion ludzi i zniweczyły ciężko zarobione życiowe oszczędności.”

CZYTAJ TEŻ: KONFERENCJA FED PO POLSKU – W ŚRODĘ W BIZNES24

Mimo nieobecności Bankmana-Frieda, komisja w najbliższym czasie przesłucha jego następcę, Johny’ego Ray’a III, nowego dyrektora generalnego FTX w upadłości. Jest on doświadczonym ekspertem upadłościowym, nadzorował również następstwa upadku giganta energetycznego Enron. Ray nazwał FTX „bezprecedensową i całkowitą porażką kontroli korporacyjnej”, jakiej nie był świadkiem w swojej 40-letniej karierze.

Platforma handlu kryptowalutami okazała się być piramidą finansową gdy w listopadzie ciągu 72 godzin klienci rzucili się by wypłacić 6 miliardów dolarów ze swych wirtualnych rachunków. W kolejnych tygodniach okazało się, że firma zdefraudowała ok 10 mld dolarów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TWÓRCA KRYPTO-GIEŁDY FTX W RĘKACH POLICJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O upadku giełdy kryptowalut FTX i o zawiłościach w handlu na rynkach krypto rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Zaorskim z BigShortBet$.com.

%d bloggers like this: