Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ECOMMERCE

TWOJE TRANSAKCJE Z ALLEGRO OD LIPCA W URZĘDZIE SKARBOWYM

Informacje o Twoich transakcjach na Allegro, OLX czy Vinted od lipca w Urzędzie Skarbowym. Prezydent podpisał zmiany w ustawie i wymianie informacji podatkowych.

TWOJE TRANSAKCJE Z ALLEGRO OD LIPCA W URZĘDZIE SKARBOWYM
Close up of guy with laptop on his laps buying shirt in online shop stock photo

Ustawa ma ukrócić szarą strefę – czyli handel na platformach interenetowych bez zakładania firmy i bez rozliczania zysków z fiskusem. Dlatego platformy będą przekazywać do skarbówki informacje o tych sprzedawcach, którzy w ciągu roku dokonali 30 transakcji sprzedaży, a ich łączne wynagrodzenie przekroczyło równowartość 2 tysięcy euro. Czyli obecnie ok. 8.5 tysiąca złotych.

Samo spełnienie obu warunków nie będzie oznaczać, że skarbówka wyciągnie pieniądze po podatki. Nie zapłacimy ich, jeśli zdołamy udowodnić, że sprzedawaliśmy własne stare rzeczy.
Podobne do polskiego rozwiązania obowiązują w całej Unii Europejskiej. Polska ustawa jest bowiem implementacją unijnej dyrektywy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.