Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

TURECKA INFLACJA CPI W MARCU WYNIOSŁA 61.14% R/R

Oficjalnie turecka inflacja CPI w marcu wyniosła 61.14%.

INFLACJA KONSUMENCKA W TURCJI
foto: pexels.com

W marcu inflacja konsumencka w Turcji wyniosła 61.14% rok do roku wobec 54.4% zanotowanych w lutym. Marcowy wynik okazał się niewiele niższy od oczekiwań rynkowych, które zakładały 62%.

TURECKA INFLACJA CPI
Turecka inflacja CPI w marcu.

Tak szybkiego tempa wzrostu cen nie odnotowano w Turcji od 20 lat, kiedy pod koniec poprzedniego wieku oficjalny odczyt inflacji przekraczał nawet 100%.
To dane Tureckiego Instytutu Statystycznego. Niezależne od władz źródła informują, że realne tempo wzrostu cen było trzycyfrowe.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWA INFLACJA W MARCU 10.9% R/R

Pod koniec stycznia prezydent Turcji Recep Erdogan zdymisjonował szefa Turecki Instytutu Statystycznego. Nieoficjalnie mówiło się, że przyczyną były dane o inflacji CPI podane za grudzień. Jak widać poi dzisiejszym odczycie inflacji zmiana na stanowisku szefa urzędu nie pomogła.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TURECKA INFLACJA CPI W MARCU WYNIOSŁA 61.14% R/R

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Polak, Sławomir Krupa pokieruje Societe Generale , trzecim co do wielkości bankiem Francji. To pierwszy taki przypadek by nasz rodak wspiął się na tak...

POLSKA

Ceny towarów i usług Znowu w górę i to o ponad 1 punkt procentowy. Wstępny odczyt inflacji konsumenckiej we wrześniu w Polsce wyniósł 17.2%.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak wysoka jest inflacja pod koniec września i co z tego wynika rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Eugeniuszem Gatnarem, byłym...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

%d bloggers like this: