Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

TURCY DAJĄ ZA MAŁO ZA OTMUCHÓW

TURCY DAJĄ ZA MAŁO ZA OTMUCHÓW

Zarząd Zakładów Przemysłu Cukierniczego Otmuchów ocenia, że cena proponowana w wezwaniu na sprzedaż akcji spółki, czyli 3,09 zł za akcję, nie odpowiada wartości godziwej – napisano w stanowisku zarządu.

Należący do tureckiego producenta słodyczy Kervan Gida fundusz ogłosił wezwanie na 33% akcji Zakładów Przemysłu Cukierniczego Otmuchów w ubiegłym tygodniu. Za jedną akcję Otmuchowa Turcy płacą 3,09zł, podczas gdy na giełdzie akcje wyceniane obecnie na ponad 40 gr. wyżej. Należący do tureckiej firmy fundusz Tornellon Investments ma obecnie prawie 67% akcji polskiej spółki.

ZPC Otmuchów to jeden z największych polskich producentów słodyczy, w tym przede wszystkim cukierków czekoladowych i chałwy. Spółka ma dwie duże marki – Odra, oraz Freeyu. Jest również dużym producentem produktów sprzedawanych w sieciach handlowych pod markami własnymi detalistów.

To drugie podejście Turków do Otmuchowa. Dwa lata termu Kervan Gida płacił za akcje 3,63 zł, ale polskie fundusze m.in. OFE PZU Złota Jesień i OFE PKO Bankowy nie odpowiedziały na wezwanie sugerując, że akcje Otmuchowa warte są aż 5,50 zł.

TURCY DAJĄ ZA MAŁO ZA OTMUCHÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: