Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TURCY CHCĄ CAŁY OTMUCHÓW

TURCY CHCĄ CAŁY OTMUCHÓW

Akcje kolejnej znanej spółki wkrótce mogą zniknąć z warszawskiego parkietu. Należący do tureckiego producenta słodyczy Kervan Gida fundusz ogłosił wezwanie na 33% akcji Zakładów Przemysłu Cukierniczego Otmuchów.

Zapisy rozpoczną się w najbliższy czwartek i potrwają do 23 czerwca. Za jedną akcję Otmuchowa Turcy płacą 3,09zł, podczas gdy na giełdzie akcje wyceniane obecnie na ponad 20 groszy wyżej.
Tornellon Investments ma obecnie prawie 67% akcji polskiej spółki.

ZPC Otmuchów to jeden z największych polskich producentów słodyczy, w tym przede wszystkim cukierków czekoladowych i chałwy. Spółka ma dwie duże marki – Odra, oraz Freeyu. Jest również dużym producentem produktów sprzedawanych w sieciach handlowych pod markami własnymi detalistów.

To drugie podejście Turków do Otmuchowa. Dwa lata termu Kervan Gida płacił za akcje 3,63 zł, ale polskie fundusze m.in. OFE PZU Złota Jesień i OFE PKO Bankowy nie odpowiedziały na wezwanie sugerując, że akcje Otmuchowa warte są aż 5,50 zł.

TURCY CHCĄ CAŁY OTMUCHÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d