Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

TSUE ZNOWU PO STRONIE FRANKOWICZÓW

PO STRONIE FRANKOWICZÓW
ROZPRAWA PRZED TSUE / FOT. TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł termin przedawnienia roszczeń banku nie może rozpoczynać się dopiero w momencie, w którym umowa kredytowa staje się trwale bezskuteczna. To kolejny korzystny dla tzw. frankowiczów wyrok w ostatnich dniach.

CZYTAJ TEŻ: STOPY W SZWAJCARII BEZ ZMIAN

Trybunał potwierdził tezy przedstawione tydzień wcześniej w kontekście mocy oświadczenia składanego przez kredytobiorców – nie może być ono uznawane za moment wyznaczający początek biegu przedawnienia roszczeń.

Jak czytamy w dzisiejszym wyroku TSUE, „sytuacja, w której przedawnienie roszczeń konsumenta wynikających ze stwierdzenia nieważności umowy kredytu rozpoczyna swój bieg wcześniej, niż ma to miejsce w odniesieniu do analogicznych roszczeń banku, prowadzi do asymetrii mogącej naruszać ochronę konsumenta przewidzianą w dyrektywie” – głosi czwartkowy wyrok TSUE.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TSUE ZNOWU PO STRONIE FRANKOWICZÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, kiedy dochodzi do przedawnienia roszczeń banków w procesie frankowym, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Agnieszką Sobczyk, radcą prawnym z Kancelarii Radców...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czwartkowe orzeczenie Sądu Najwyższego dotyczące kredytów frankowych będzie skutkowało olbrzymią falą pozwów, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jackiem Czabańskim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w sądzie i sprawach frankowych rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z mec. Agnieszką Sobczyk z Kancelarii Radców Prawnych K&L Legal.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.