Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

KREDYTY

TSUE PO STRONIE FRANKOWICZÓW. JEST DŁUGO OCZEKIWANE ORZECZENIE

TSUE po stornie frankowiczów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział dzisiaj na 5 pytań prejudycjalnych jakie zadał mu warszawski sąd w spawach dotyczących kredytów frankowych.

Trybunał orzekł m.in od kiedy liczyć termin przedawnienia roszczenia konsumenta związanego z umową zawartą z bankiem.

TSUE PO STRONIE FRANKOWICZÓW. JEST DŁUGO OCZEKIWANE ORZECZENIE

Jak wynika z orzeczenia opublikowanego przez TSUE termin przedawnienia takiego roszczenia należy liczyć od momentu kiedy klient banku dowiedział się o nieprawidłowościach w umowie kredytowej.

Oznacza to, że pozew do sądu można wnieść nawet chwilę przed zakończeniem całej umowy kredytowej, a także po jej zakończeniu.

CZYTAJ TEŻ: ROPA I GAZ TANIEJĄ W OCZACH. SENNY KOSZMAR PUTINA.

Kolejnym pytaniem, na które odpowiedział TSUE było czy sąd krajowy może zastąpić nieuczciwe postanowienie w zwartej umowie kredytowej klauzulą zgodną z prawem, okazuje się, że nie może zrobić tego bez zgody konsumenta i w takim wypadku musi orzec bezwzlęgdną nieważność umowy – czyli tak jak by nigdy nie doszło do jej podpisania.

Co wynika z tego orzeczenia dla Twojego sporu z bankiem? O 12:00 w telewizji BIZNES24 odpowie na to pytanie mec. Anna Wolna-Sroka z Kancelarii Czabański, Wolna-Sroka.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TSUE PO STRONIE FRANKOWICZÓW. JEST DŁUGO OCZEKIWANE ORZECZENIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Europarlament odpuścił Ursuli von der Leyen w sprawie reguły "pieniądze za praworządność”, a tym samym – upiekło się też Polsce.

BIZNES I POLITYKA

Złoty w dół po wyroku TSUE. Trybunał orzekł dziś, że Unia Europejska może zablokować Polsce i Węgrom unijne fundusze - z powodu obaw o...

BIZNES I POLITYKA

Ostatni projekt umowy w sprawie kopalni Turów, który był niedawno negocjowany w Warszawie przez czeską minister Annę Hubaczkovą i polską minister klimatu i środowiska...

BIZNES I POLITYKA

Ponad 15 mln euro odejmie Komisja Europejska z funduszy przewidzianych dla Polski. Wczoraj minął ostateczny termin pierwszego wezwania do zapłaty, jakie wystawiła Komisja Europejska...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: