Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

TSUE OBNIŻA KARĘ ZA SĄD NAJWYŻSZY

WAŻNA ROZPRAWA DLA FRANKOWICZÓW
ROZPRAWA PRZED TSUE / FOT. TSUE

teraz w końcu dobre wieści z TSUE.
TSUE obniżyło Polsce karę za reformę sądownictwa. Zamiast milion euro dziennie Unia będzie nam potrącać 500 tys, euro. w sumie. Polska straciła już w ten sposób 370 mln euro.

Na początku marca Polska wystąpiła do TSUE z wnioskiem o zaprzestanie naliczenia kar za reformę Sadu Najwyższego. Nasz rząd przekonywał, że Polska zastosowała się do zobowiązań ciążących na niej na mocy środków tymczasowych.

5 czerwca Trybunał ma wydać wyrok w sprawie reformy Sądu Najwyższego. Jednak już dziś jego wiceprezes poinformował o obniżeniu kary nakładanej na Polskę z 1 mln euro do 500 tys. euro.

Co nie robi zbyt dużej różnicy jeśli chodzi o wysokość już naliczonych Polsce kar. Tylko do kwietnia wyniosły one już 370 mln euro.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: