Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

TSUE, INFLACJA, EBC, FED – DLACZEGO WARTO DZIŚ WŁĄCZYĆ BIZNES24

TSUE, inflacja, EBC, Fed – czwartek to ważny dzień dla Państwa pieniędzy. Warto już rano włączyć telewizję BIZNES24.

PO STRONIE FRANKOWICZÓW
ROZPRAWA PRZED TSUE / FOT. TSUE

Jutro ważny dzień dla państwa pieniędzy – naprawdę warto włączyć BIZNES24.

Od rana śledzić będzie to, co będzie się działo w Luksemburgu, gdzie rzecznik TSUE odpowie na pytanie – czy bank może pozwać frankowicza? Chodzi o sytuację, w której sąd unieważnia umowę frankową i kredytobiorca musi zwrócić bankowi pożyczone pieniądze, ale bez odsetek. Czy w takiej sytuacji bank może w innym procesie domagać się od swojego byłego klienta zwrotu kosztów pożyczonego kapitału? Ważne pytanie i dla frankowiczów i dla inwestorów giełdowych. Bo zdecyduje o tym ile po południu – i przez wiele kolejnych lat, dopóki tlić się będą frankowe procesy – kosztować będą akcje banków.

Po południu – dowiemy się o ile firmy w USA podniosły innym firmom ceny. To tzw. inflacja producencka. Jeśli spadła do 5.4 procent – to będziemy mieli do czynienia z najniższą inflacją B2Bw USA od kwietnia 2021 roku.

Po południu poznamy też liczbę nowych bezrobotnych w USA, spodziewane jest 200 tysięcy nowych wniosków za ubiegły tydzień.
A późnym popołudniem i wieczorem festiwal wystąpień bankierów centralnych – Christine Lagarde z EBC, oraz duża reprezentacja Fedu – James Bullard, Loretta Mester i Lisa Cook.

To wszystko śledzić będą mogli Państwo dziś w BIZNES24. Jak oglądać? W sieciach kablowych i na https://biznes24.tv

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

CENY

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce stopniowo wychodzić z zamrażania cen. Szefowa resortu Paulina Hennig-Kloska szacuje, że najłagodniejszy z trzech obecnie analizowanych wariantów to podnoszenie...

FINANSE OSOBISTE

Wzrost płacy realnej powyżej wzrostu wydajności pracy może się przełożyć na na osłabienie procesu hamowania inflacji – ostrzega członek RPP, Ireneusz Dąbrowski. Jak napisał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najgłębszym spadku inflacji konsumenckiej w dotychczasowym cyklu, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Grażyną Ancyparowicz, byłą członkinią RPP i doradczynią prezesa NBP.