Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

TS GAMES – PRZECENA PO NIŻSZEJ PRZYNĘCIE DLA ZARZĄDU

O ponad 18 proc. inwestorzy przecenili we wtorek akcje gamingowej spółki TSGames po informacji że Rada Nadzorcza obniżyła kryteria w programie motywacyjnym dla zarządu spółki.

TS GAMES - PRZECENA PO NIŻSZEJ PRZYNĘCIE DLA ZARZĄDU

RN TS Games zrewidowała w dół wysokość powtarzalnej EBITDA za rok obrotowy 2021 na potrzeby programu motywacyjnego o maksymalnie 8 proc., do kwoty nie mniejszej niż 228,9 mln zł. Wcześniej zakładano, że powtarzalna EBITDA wyniesie blisko 250 mln zł.
Jak podano, rada nadzorcza ustaliła nowy poziom powtarzalnej EBITDA po zapoznaniu się z raportem miesięcznym spółki oraz aktualnymi wynikami, mając na uwadze obecną sytuację na rynku gier mobilnych spowodowaną pandemią COVID-19.

Ten Square Games to jeden z największych polskich producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Flagowym produktem spółki jest symulator wędkarski Fishing Clash.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: FISHING CLASH ZAWĘDKUJE W CHINACH

Inwestorzy mogą być tym mocniej rozczarowani obniżeniem spodziewanych wyników, że prezes spółki TS Games – Maciej Zużalek – był w ubiegłym roku trzecim najwięcej zarabiającym prezesem spółki notowanej na GPW i najlepiej zarabiającym prezesem, który nie należy do grona założycieli spółki. Wynagrodzenie Zużalka za 2020 rok wyniosło 18.6 mln złotych, czyli ponad 1.5 mln złotych miesięcznie.

TS GAMES - PRZECENA PO NIŻSZEJ PRZYNĘCIE DLA ZARZĄDU
TS GAMES – PRZECENA PO NIŻSZEJ PRZYNĘCIE DLA ZARZĄDU / MACIEJ ŻUŻAŁEK, PREZES TS GAMES

Więcej od Zużalka w 2020 roku zarobili tylko Janusz Filipiak, załozyciel i główny akcjonariusz Comarchu, oraz Adam Kiciński, prezes i jeden z założycieli CD Projektu.

Spółka Ten Square Games została założona 10 lat temu przez twórców portalu Nasza Klasa Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TS GAMES - PRZECENA PO NIŻSZEJ PRZYNĘCIE DLA ZARZĄDU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: