Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TS GAMES: 27.6 MLN ZŁ EBITDA W I KWARTALE 2023

TS GAMES: 27.6 MLN ZŁ EBITDA W I KWARTALE 2023

Rozczarowujące, tak jednym słowem można określić wyniki opublikowane po sesji przez producenta Fishing Clash, czyli Ten Square Games.

Od stycznia do ,marca spółka wypracowała tylko 27 mln 600 tys. złotych skorygowanej EBITDA. Wynik ten jest gorszy aż o 33% danych ubiegłorocznych.

Na spadek skorygowanej EBITDA główny wpływ miała niższa marża operacyjna dla flagowej gry spółki Fishing Clash.

Przychody spółki wyniosły ponad 123 mln zł i były gorsze o ponad 13% do przychodów z pierwszego kwartału roku ubiegłego.

Ten Square Games poinformował, że pierwsze trzy miesiące tego roku przyniosły spadek płatności w Fishing Clash i Hunting Clash.
W przeciwnym kierunku podążyła gra Wings of Heroes, gdzie spółka odnotowała wzrosty płatności.

Spółka poinformowała, że będzie koncentrowała się na rozwoju kluczowych gier a jej celem jest przywrócenie Fishing Clash na ścieżkę wzrostu.

Zmiana priorytetów strategicznych grupy wiązała się z zamknięciem dwóch projektów – Fishing Masters oraz Undead Clash, co skutkowało odpisem skapitalizowanych kosztów związanych z ich produkcją. Koszt utworzonych odpisów w pierwszym kwartale wyniósł ponad 26 mln zł i miał wpływ na wysokość straty operacyjnej, w wysokości ponad 14 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: