Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

TRZY PIERWSZE CENTRA HANDLOWE W WARSZAWIE OFIARĄ COVID? WŁAŚCICIEL CHCE JE ZBURZYĆ

Właściciel Reduty, Atrium Targówek i King Cross Praga chce je zburzyć i w zamian zbudować osiedla mieszkaniowe. Te trzy centra – z których jedno znajduje się na obrzeżach centrum Warszawy, a dwa w peryferyjnych, ale mocno zaludnionych dzielnicach – to aż około 7 procent powierzchni centrów handlowych w Warszawie.

TRZY PIERWSZE CENTRA HANDLOWE W WARSZAWIE OFIARĄ COVID? WŁAŚCICIEL CHCE JE ZBURZYĆ
FOT.: Atrium Reduta

AKTUALIZACJA: ATRIUM: PRZEBUDUJEMY, A NIE WYBURZYMY. WŁAŚCICIEL REDUTY PROSTUJE DONIESIENIA

O tym, że właściciel centrów – firma Atrium – przedstawiła komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy propozycję zburzenia trzech obiektów poinformowała w piątek Gazeta Wyborcza.

Reduta, Atrium Targówek i King Cross Praga należą do najstarszych centrów handlowych w Warszawie. Największe z tych centrów – położone na Targówku – prawie 61 tys. metrów kwadratowych powierzchni, którą w branży nieruchomości komercyjnych określa się jako gross leaseable area – czyli powierzchni przeznaczonej pod wynajem (nie obejmuje np. parkingów, ale obejmuje toalety). Drugie pod względem powierzchni jest CH Reduta – 49 tys. mkw, a najmniejszy – King Cross Praga. Wszystkie trzy centra dają w sumie niemal 134 tys. mkw powierzchni – czyli więcej, niż łódzka Manufaktura – największe centrum handlowe w Polsce (ponad 126 tys. mkw GLA).

Pandemia COVID-19 dotknęła centra handlowe nie tylko lockdownem i przymusowym zamknięciem sklepów. Polska Rada Centrów Handlowych policzyła w sierpniu, że mimo iż po lockdownie w Polsce nie ma już dawno śladu – ruch w galeriach handlowych nadal jest o nawet 1/5 niższy, niż przed pandemią.

CZYTAJ TEŻ: RUCH W GALERIACH O 13-18% NIŻSZY, NIŻ PRZED PANDEMIĄ. ALE CZYNSZE NIE SPADAJĄ

Taki spadek ruchu w centrach handlowych w sytuacji, gdy wartość handlu detalicznego wróciła już do poziomu sprzed pandemii to jasny sygnał, że e-commerce na trwałe pochłonął część handlu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Galerie handlowe buntują się i podnoszą najemcom czynsze o procent z zysków, jaki ci uzyskują w internecie.

GPW

LPP - producent i sprzedawca odzieży - dobrze ocenia drugi kwartał i podtrzymuje dwucyfrowe poziomy wzrostu sprzedaży założone w całorocznych celach spółki.

FIRMA

Koniec handlu w niedzielę metodą "na pocztę" we wrześniu jeszcze nie nastąpi. Tak wynika z wyliczeń BIZNES24. Na przyszły wtorek - 14 września -...

NIERUCHOMOŚCI

Grupa Atrium zaprzecza informacjom, że ma zamiar wyburzyć trzy centra handlowe w Warszawie. W oświadczeniu nie podaje jednak ile powierzchni handlowej zostanie zachowane po...

%d bloggers like this: