Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

TRWA UKRAIŃSKA OFENSYWA NA WSCHODZIE

Trwa skuteczna ofensywa armii ukraińskiej na wschodzie kraju. W cztery dni ukraińska armia odbiła z rąk Rosjan ponad 3 tys. km² terenu. Wycofujący się Rosjanie odpowiadają ostrzałem ukraińskich miast i elektrowni co powoduje przerwy w dostawach prądu.

TRWA UKRAIŃSKA OFENSYWA NA WSCHODZIE

W obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy wyzwolonych zostało spod okupacji rosyjskiej ponad 40 miejscowości, na północy i północnym wschodzie siły ukraińskie wciąż są atakowane przez wojska rosyjskie – powiedział szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow.


Do niedzieli z większych miast Ukraińcy wyzwolili Izium, Bałakliję i Kupiańsk.
Podczas wycofywania się z obwodu charkowskiego rosyjscy żołnierze zostawili Siłom Zbrojnym Ukrainy sprzęt o wartości 130 mln dolarów, można nim wyposażyć cały batalion.


Ukraińskie media wymieniają rodzaje sprzętu wojskowego, który pozostawili rosyjscy żołnierze, wśród nich: 20 sprawnych czołgów i 20 wymagających remontu, 40 jednostek lekkich pojazdów pancernych oraz 10 systemów artyleryjskich.

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w niedzielę, że Rosja prowadzi celowe i cyniczne ataki rakietowe na ważne obiekty infrastruktury cywilnej; na skutek tych uderzeń – dodał – w obwodach charkowskim i donieckim nie ma elektryczności.


Częściowe problemy są też w obwodach: dniepropietrowskim, zaporoskim i sumskim – powiedział Zełenski.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TRWA UKRAIŃSKA OFENSYWA NA WSCHODZIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

Biały Dom zdecydował o wysłaniu 31 czołgów Abrams M1 na Ukrainę. Wcześniej na podobny ruch zdecydowali się Niemcy, którzy przekażą swoje Leopardy i zdecydowały,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnych cenach gazu i ropy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kamilem lipińskim, starszym analitykiem PIE.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Unia Europejska wprowadza kolejny pakiet sankcji na Rosję rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mecenasem Tomaszem Włostowskim, partnerem zarządzającym w Eu...

INNE

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

%d bloggers like this: