Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

TRWA PRZECENA NA RYNKACH AKCJI W USA

WALL STREET NA ZIELONO

Dziś z kalendarza makro amerykańscy inwestorzy czekają tylko na indeks przemysłu Fed z Dallas, który powie czy nastroje w tej gałęzi gospodarki utrzymują sie wciąż na bardzo niskim, czyli pesymistyczny w ocenie przyszłości, poziomie. W minionym tygodnu indeks S&P500 stracił niemal 3%, do czego przyczyniła się również piątkowa sesja.

Gośćmi zamknięcia handlu na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku byli przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej Roadzen, która w szacowaniu wysokości składek i serwisie szkodowym wykorzystuje sztuczną inteligencję. Sama sesja dla spółki była najgorsza w historii notowań, straciła w jej trakcie 14%. Nasdaq Composite stracił 0.09%.

CZYTAJ TEŻ: FISKUS WCHODZI NA KONTA BEZ PYTANIA

A na Wall Street, wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka UnitedHealth, która zyskała 0.99%. Spółka kusi inwestorów dobrymi wynikami, wzrostami przychodów wyższymi od innych z branży konsumenckiej i rosnącą liczbą zapisów do lekarzy.

Najsłabiej wypadła spółka Walt Disney, która spadła 1.79%. To kolejna słaba sesja po informacji o inwestycjach w parki rozrywki, które pochłoną 60 mld dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka ON Semiconductor, która zyskała 3.17% mimo coraz częstszych głosów o przeszacowaniu jej wartości. Inwestorzy wciąż wierzą w hype na sztuczną inteligencję i podzespoły do niej.

Największe straty zanotowała spółka Norwegian Cruise Line, która była pod kreską 7.45% ze względu na tendencję spadkową jej zyskowności mimo lekkiej poprawy wyników.

W tym tygodniu sporo danych napłynie do nas ze Stanów. We czwartek poznamy dane o pkb, w piątek o wydatkach Amerykanów, ale najważniejsze będą informacje z rynku nieruchomości – jutro o 15:00 poznamy cen domów S&P/Case-Shiller, przekonamy się czy 5 miesiąc z rzędu ceny nieruchomości w Stanach spadają. To ważne, bo co roku ok 36 mln zmienia miejsce zamieszkania a związane z tym inwestycje są jednym z kół zamachowych tamtejszej gospodarki.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...

SUROWCE

Złoto najdroższe w historii. Dziś w nocy uncja złota osiągnęła cenę 2 487 dolarów. Rynki przygotowują się wrześniowe cięcie stóp w USA.