Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

TRWA PRZECENA NA RYNKACH AKCJI W USA

SPADKI NA WALL STREET

Dziś z kalendarza makro amerykańscy inwestorzy czekają tylko na indeks przemysłu Fed z Dallas, który powie czy nastroje w tej gałęzi gospodarki utrzymują sie wciąż na bardzo niskim, czyli pesymistyczny w ocenie przyszłości, poziomie. W minionym tygodnu indeks S&P500 stracił niemal 3%, do czego przyczyniła się również piątkowa sesja.

Gośćmi zamknięcia handlu na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku byli przedstawiciele firmy ubezpieczeniowej Roadzen, która w szacowaniu wysokości składek i serwisie szkodowym wykorzystuje sztuczną inteligencję. Sama sesja dla spółki była najgorsza w historii notowań, straciła w jej trakcie 14%. Nasdaq Composite stracił 0.09%.

CZYTAJ TEŻ: FISKUS WCHODZI NA KONTA BEZ PYTANIA

A na Wall Street, wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka UnitedHealth, która zyskała 0.99%. Spółka kusi inwestorów dobrymi wynikami, wzrostami przychodów wyższymi od innych z branży konsumenckiej i rosnącą liczbą zapisów do lekarzy.

Najsłabiej wypadła spółka Walt Disney, która spadła 1.79%. To kolejna słaba sesja po informacji o inwestycjach w parki rozrywki, które pochłoną 60 mld dolarów.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka ON Semiconductor, która zyskała 3.17% mimo coraz częstszych głosów o przeszacowaniu jej wartości. Inwestorzy wciąż wierzą w hype na sztuczną inteligencję i podzespoły do niej.

Największe straty zanotowała spółka Norwegian Cruise Line, która była pod kreską 7.45% ze względu na tendencję spadkową jej zyskowności mimo lekkiej poprawy wyników.

W tym tygodniu sporo danych napłynie do nas ze Stanów. We czwartek poznamy dane o pkb, w piątek o wydatkach Amerykanów, ale najważniejsze będą informacje z rynku nieruchomości – jutro o 15:00 poznamy cen domów S&P/Case-Shiller, przekonamy się czy 5 miesiąc z rzędu ceny nieruchomości w Stanach spadają. To ważne, bo co roku ok 36 mln zmienia miejsce zamieszkania a związane z tym inwestycje są jednym z kół zamachowych tamtejszej gospodarki.

TRWA PRZECENA NA RYNKACH AKCJI W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: