Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

TRWA POSIEDZENIE KRYZYSOWE RZĄDU. EKSPLOZJA PRZY GRANICY Z UKRAINĄ

Premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili spotkanie w Biura Bezpieczeństwa Narodowego i spraw obrony.

TRWA POSIEDZENIE KRYZYSOWE RZĄDU. EKSPLOZJA PRZY GRANICY Z UKRAINĄ
Źródło: WoW - Wolski o Wojnie/Facebook

Prawdopodobnie do zwołania narady przyczyniły się ostatnie wydarzenie w Ukrainie, gdzie po zmasowanym ataku sił rosyjskich na obiekty infrastruktury energetycznej w Ukrainie sytuacja jest krytyczna. „Rosja wystrzeliła na Ukrainę 90 rakiet. Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 70. Uszkodzonych zostało 15 obiektów infrastruktury energetycznej” – podał Kyryło Tymoszenko z biura prezydenta Ukrainy.

Część pocisków trafiła w zachodnią część kraju, blisko granicy z Polską. Rosjanie zaatakowali Kowel na Wołyniu. Całe miasto, które znajduje się ok. 65 km od granicy polsko-ukraińskiej jest bez prądu. Mer miasta zaapelował do mieszkańców o pozostanie w schronach, ponieważ niebezpieczeństwo ataku jest bardzo duże.

Spotkanie może mieć też związek z wydarzeniami ze wsi Przewodów w województwie lubelskim. Miejscowość leży tuż przy granicy z Ukrainą. Po południu w wyniku eksplozji zginęły tam dwie osoby, na miejscu pracują służby, a także przedstawiciele wojska.

Agencja AP podała, powołując się na urzędnika CIA, że na teren polski spadły dwie rosyjskie rakiety.

„Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium polski” powiedział z kolei gen. Patric Reyder, rzecznik Pentagonu.

Rzecznik rządu powiedział, że po posiedzeniu BBN zostanie opublikowany komunikat. Do tego czasu Piotr Müller prosił o niepublikowanie niesprawdzonych informacji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV