Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

TOYOTA PRZEKONUJE SIĘ DO BATERII

Toyota do tej pory stawiała na ogniwa paliwowe do zasilania swoich samochodów elektrycznych. Teraz firma ogłosiła, że wyda 35 miliardów dolarów na stworzenie gamy 30 modeli aut elektrycznych zasilanych tylko bateriami do roku 2030.

TOYOTA PRZEKONUJE SIĘ DO BATERII
Źródło: Toyota Motor Corporation

Większość obecnej produkcji aut elektrycznych Toyoty to pojazdy hybrydowe, czyli napędzane kombinacją silnika spalinowego i silników elektrycznych. Samochody elektryczne zasilane wyłącznie bateriami to ułamek produkcji. Gigant chce to zmienić. Aby to osiągnąć, Japończycy chcą zwiększyć inwestycje w badania i rozwój technologii związanych z bateriami o blisko 4.5 miliarda dolarów. Celem firmy jest także zwiększenie światowej sprzedaży takich pojazdów o 3.5 miliona sztuk rocznie.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

CZYTAJ TEŻ: TOYOTA WSTRZYMAŁA PRACĘ W 2 FABRYKACH

Niezależnie, kwota około 35 miliardów dolarów została przeznaczona także na dalszy rozwój pojazdów hybrydowych, plug-in hybrydowych i zasilanych ogniwami paliwowymi. Takie podejście ma oczywiście zapewnić Toyocie elastyczność i dostosowanie rodzaju i ilości produkcji do zmiennych trendów na rynku motoryzacyjnym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...