Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

TOSHIBA WYRZUCA 4 ZARZĄDZAJĄCYCH ZA SPISEK PRZECIW AKCJONARIUSZOM

Toshiba wyrzuca czterech swoich zarządzających – w tym dyrektora komitetu audytu. To dalszy ciąg afery, która wstrząsnęła japońską giełdą.

TOSHIBA WYRZUCA 4 ZARZĄDZAJĄCYCH ZA SPISEK PRZECIW AKCJONARIUSZOM

Wyrzuceni wysokiej rangi menedżerowie Toshiby byli zamieszani w ujawnioną w ubiegłym tygodniu aferę polegającą na wywieraniu – wraz z ministerstwem gospodarki – wpływu na akcjonariuszy, by w czasie walnego zgromadzenia głosowali w sposób, który był korzystny dla japońskiego rządu.

Zarząd Toshiby wyrzucił czterech wysokiego szczebla menedżerów – ale nie jest pewne, czy to zakończy zmiany w spółce. Część akcjonariuszy domaga się rezygnacji prezesa Toshiby, oraz rozwiązania całego komitetu audytu. Nie jest również wykluczone, że jego członkowie zostaną pozbawieni licencji audytorów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TOSHIBA WYRZUCA 4 ZARZĄDZAJĄCYCH ZA SPISEK PRZECIW AKCJONARIUSZOM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Japonia nakłada sankcje na cztery kolejne rosyjskie banki, aby dostosować swe restrykcje do kar, jakimi objęła Moskwę Unia Europejska, informuje PAP z Tokio. Jak...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

INNOWACJE

Koncern i władze prefektury Fukushima rozpoczęły prace nad eksperymentalnym miastem, którego funkcjonowanie będzie bazować na technologiach wodorowych.

%d bloggers like this: