Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

TOSHIBA PO 74 LATACH SCHODZI Z GIEŁDY

Toshiba – jedna z najdłużej notowanych giełdowych spółek świata schodzi z giełdy. Po dekadzie skandali, które niegdyś jedną z najcenniejszych japońskich marek wepchnęły w poważne finansowe problemy – akcje Toshiby za równowartość 14 miliardów dolarów kupiło konsorcjum japońskich funduszy.

TOSHIBA PO 74 LATACH SCHODZI Z GIEŁDY
zdjęcie: yu_photo

Na polskim rynku Toshiba znana jest od późnych lat 80-tych, kiedy pojawiły się u nas przywożone z Niemiec odtwarzacze kaset wideo. Dla Japonii Toshiba znaczy znacznie więcej, niż tylko marka elektroniki konsumenckiej. Działa bowiem m.in. na rynku aparatury medycznej, kontroli ruchu powietrznego, oraz na rynku broni. Produkuje m.in. systemy obrony przeciwlotniczej – w tym drony łapiące inne drony w siatkę.

Z powodu zaanagażowania w sektor obronny władze Japonii nie dopuszczały do upadku Toshiby. Nie wiadomo jednak na ile przejęcie i delisting z tokijskiej giełdy odbywał się ze wsparciem japońskiego rządu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.