Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

TO NIE SCENARIUSZ SCI–FI. POWSTAŁA GRA VR, W KTÓREJ MOŻNA ZGINĄĆ NAPRAWDĘ

To przykład tego, że fantazja technologicznych wizjonerów płynie czasami zdecydowanie za daleko.
Palmer Luckey, współzałożyciel firmy Oculus, stworzył gogle VR, które mają zabić ich użytkownika, jeśli ten przegra w grze.

TO NIE SCENARIUSZ SCI–FI. POWSTAŁA GRA VR, W KTÓREJ MOŻNA ZGINĄĆ NAPRAWDĘ
Źródło: http://palmerluckey.com/

Inspiracją miała być japońska seria ilustrowanych powieści autorstwa Rekiego Kawahary – Sword Art Online, na podstawie której powstały jeszcze manga, anime i gra komputerowa. Główny bohater został uwięziony w grze poprzez stworzone przez szalonego naukowca gogle VR – NerveGear, które mogą zabić użytkownika, gdy ten spróbuje się wylogować lub zginie w czasie grania.

Jak napisał Palmer, popularność serii zwiększyła mocno sprzedaż Oculusa na rynkach azjatyckich, zwłaszcza w Japonii. Stworzone przez niego śmiertelne gogle – mają być zatem swoistym hołdem.

W swoim „dziele” twórca wykorzystał trzy moduły ładunków wybuchowych, które po zakończeniu gry wystrzeliwują, natychmiastowo niszcząc mózg użytkownika. To go jednak nie zadowala i zapowiada, że będzie pracował nad emiterem mikrofal, który będzie można przesterować do śmiertelnego dla człowieka poziomu – tak jak w przypadku fikcyjnych NeveGear. W związku z tym zaprezentowane urządzenie jest na razie tylko czymś w rodzaju projektu artystycznego, a do stworzenia idealnego VR zostało Palmerowi, na szczęście, jeszcze wiele lat.

Sama firma Oculus należy obecnie do Marka Zuckerberga. W marcu 2014 Facebook (aktualnie Meta Platforms) zakupiło spółkę Oculus za ponad 2 miliardy USD.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TO NIE SCENARIUSZ SCI–FI. POWSTAŁA GRA VR, W KTÓREJ MOŻNA ZGINĄĆ NAPRAWDĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: