Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

TO JUŻ KONIEC WZROSTU RAT? BNP PARIBAS UWAŻA, ŻE NAJGORSZE ZA NAMI

To już koniec wzrostu rat kredytowych? Podwyżek stóp procentowych w Polsce już nie będzie – uważają analitycy BNP Paribas.

TO JUŻ KONIEC WZROSTU RAT? BNP PARIBAS UWAŻA, ŻE NAJGORSZE ZA NAMI
foto: pixabay.com

BNP Paribas to jeden z pierwszych dużych banków, który obniża swoje oczekiwania dotyczące docelowego poziomu stóp w Polsce. Wcześniej BNP Paribas zakładał, że główna stopa dojdzie do ośmiu procent. Teraz uznał, że zatrzyma się na 6.75 procent.

WIBOR 3M najniżej od 25 sierpnia. Pierwsze osoby odczuwają już spadek rat

BNP Paribas przyznał to, co widzimy już od ponad miesiąca w stopie WIBOR – banki przestały obstawiać jej wzrost. A to dobra wiadomość dla kredytobiorców.)) sprawdźmy jeszcze wartość wiboru – czyli wskaźnika o który oparta jest większość kredytów złotowych w Polsce.

WIBOR 3M
WIBOR 3M. ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24

I tak WIBOR trzymiesięczny spadł o 2 punkty bazowe do poziomu 7,06 proc., z kolei oprocentowanie półrocznej wersji tego indeksu również traci 2 punkty do wartości 7,20 proc. – są to najniższe poziomy WIBOR 3M od końca sierpnia.

A to oznacza, że pierwsze osoby odczuwają już spadek wysokości rat kredytów. Bo równo 3 miesiące temu (czyli przy ostatnim przeliczeniu rat) WIBOR był wyżej, niż dziś.

CZYTAJ TEŻ: KNF OSTRZEGA – NIE POWIERZAJ SWOICH PIENIĘDZY TYM FIRMOM

Nieznaczne wahania notuje indeks WIRON, który docelowo ma zastąpić WIBOR jako stawka referencyjna dla kredytów detalicznych i który już od ponad tygodnia może być stosowany jako wskaźnik referencyjny w umowach czy instrumentach finansowych. Trzymiesięczny WIRON utrzymuje się od tygodnia na poziomie 6,28 proc.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TO JUŻ KONIEC WZROSTU RAT? BNP PARIBAS UWAŻA, ŻE NAJGORSZE ZA NAMI

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kolejnym zwrocie w sprawie pozwów „wiborowych” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Sebastianem Frejowskim z kancelarii Frejowski i Wspólnicy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestowaniu i Inwestycjach Nowej Ery rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Michałem Krajczewskim, szefem zespołu doradztwa inwestycyjnego w biurze maklerskim BNP Paribas Polska.

FINANSE OSOBISTE

Czy to początek końca przerzucania ryzyka na klientów banków? BNP Paribas jest drugim bankiem w Polsce, który przestaje sprzedawać kredyty o zmiennej stopie procentowej.

%d bloggers like this: