Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TK: ZAKAZ HANDLU ZGODNY Z KONSTYTUCJĄ

Trybunał Konstytucyjny uznał, że zakaz pracy w handlu w niedziele jest zgodny z konstytucją.

TK: ZAKAZ HANDLU ZGODNY Z KONSTYTUCJĄ

Orzeczenie nie zapadło jednak jednogłośnie. Wniosek o zbadanie przepisów ustawy o zakazie handlu skierował od Trybunału Konstytucyjnego jeszcze w maju 2018 r. prezydent Konfederacji Lewiatan. Zaskarżone w nim zostały cztery artykułu, w tym ten mówiący, że „w niedziele i święta w placówkach handlowych handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem – są zakazane”.

W odczytanym uzasadnieniu wyroku TK było powiedziane, że organizacje zrzeszające przedsiębiorców nie mogą reprezentować swoich pracowników, ani składać wniosków do TK dotyczących życia gospodarczego i społecznego, ponieważ ustawodawca pozbawił tego typu organizacje kompetencji w tym zakresie. Był to jeden z czynników decyzji TK i umorzenia dalszego procedowania wniosku Prezydenta Konfederacji Lewiatan.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TK: ZAKAZ HANDLU ZGODNY Z KONSTYTUCJĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: