Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TK: ZAKAZ HANDLU ZGODNY Z KONSTYTUCJĄ

Trybunał Konstytucyjny uznał, że zakaz pracy w handlu w niedziele jest zgodny z konstytucją.

GALERIE BĘDĄ PRZERABIANE NA DOMY

Orzeczenie nie zapadło jednak jednogłośnie. Wniosek o zbadanie przepisów ustawy o zakazie handlu skierował od Trybunału Konstytucyjnego jeszcze w maju 2018 r. prezydent Konfederacji Lewiatan. Zaskarżone w nim zostały cztery artykułu, w tym ten mówiący, że „w niedziele i święta w placówkach handlowych handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem, powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem – są zakazane”.

W odczytanym uzasadnieniu wyroku TK było powiedziane, że organizacje zrzeszające przedsiębiorców nie mogą reprezentować swoich pracowników, ani składać wniosków do TK dotyczących życia gospodarczego i społecznego, ponieważ ustawodawca pozbawił tego typu organizacje kompetencji w tym zakresie. Był to jeden z czynników decyzji TK i umorzenia dalszego procedowania wniosku Prezydenta Konfederacji Lewiatan.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TK: ZAKAZ HANDLU ZGODNY Z KONSTYTUCJĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach zachodzących w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Przemysławem Kwietniem, głównym ekonomistą XTB.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaki jest deficyt handlu w Uni Europejskiej i jakie są tego przyczyny rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Soroczyńskim, główym ekonomistą...

BIZNES I POLITYKA

Na początku tygodnia zakłady chemiczne – Grupa Azoty i Anwil – wstrzymały produkcję nawozów. To wywołało prawdziwy efekt domina i zaczęło uderzać w kolejne...

FINANSE OSOBISTE

Galerie handlowe buntują się i podnoszą najemcom czynsze o procent z zysków, jaki ci uzyskują w internecie.

%d bloggers like this: