Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

TIROM BĘDZIE TRUDNIEJ PRZEWOZIĆ TOWARY DO WIELKIEJ BRYTANII

Ważna informacja dla polskich firm transportowych. Od nowego roku zmienia się prawo w Wielkiej Brytanii. Część przewoźników może stracić swoje uprawnienia. Dotyczy to takich usług, jak kabotaż, transport multimodalny i ruch trójstronny.

TIROM BĘDZIE TRUDNIEJ PRZEWOZIĆ TOWARY DO WIELKIEJ BRYTANII
FOT.: Markus Spiske / Pexels

Zmiana prawa wynika z porozumienia, jakie Wielka Brytania podpisała z Unią Europejską po Brexicie.

I tak pierwsza zmiana dotyczy transportu kabotażowego. Ma on miejsce wówczas kiedy jadąc z transportem do kraju A wracamy na pusto i w kraju B przewozimy towar. Od stycznia takie zlecenie w Wielkiej Brytanii będzie możliwe tylko wtedy, kiedy przywieziemy do tego kraju towar.

Drua zmiana dotyczy transportu multimodalnego, czyli takiego gdzie towar dostarczany jest do Wielkiej Brytani dostarczany jest za pomocą różnych środków transportu.

Od nowego roku ograniczona zostanie możliwość odbioru towarów ciągnikami zarejestrowanymi poza Wielką Brytanią.

Trzecia zmiana dotyczy ruchu trójstronnego. Wielka Brytania znosi prawo firm z siedzibą w państwach członkowskich Unii do odbioru towarów na wyspie, a następnie przewozu ich do kraju spoza Unii – na przykład Szwajcarii czy Turcji. Do tej pory było to możliwe na podstawie licencji wspólnotowej. Teraz konieczne będzie posiadanie zezwolenia, wydanego przez Europejską Konferencję Ministrów Transportu.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TIROM BĘDZIE TRUDNIEJ PRZEWOZIĆ TOWARY DO WIELKIEJ BRYTANII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O handlu z Chinami i gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem Firmy spedycyjnej Symlog.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Przyszłości car-sharingu w Polsce i na świecie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Pankiem, prezesem Panek CarSharing.

RYNKI

PKB w Wielkiej Brytanii Czy Wielka Brytania jedną nogą znalazła się w recesji? Dowiemy się tego o ósmej rano. Prognoza zmiany PKB na Wyspach...

FIRMA

Unia nie chce płacić za błękitne paliwo więcej, niż 180 euro. Ostatnie w tym roku spotkanie unijnych ministrów energii przyniosło wreszcie porozumienie w sprawie...

%d bloggers like this: