Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

TIM COOK ZAROBIŁ 100 MILIONÓW DOLARÓW W 2021 ROKU

Jak na najdroższą firmę na świecie przystało zarobki dla szefostwa powinny być adekwatne. Dlatego Tim Cook, CEO Apple, w 2021 roku otrzymał prawie 100 mln dolarów wynagrodzenia.

TIM COOK
Tim Cook, prezes Apple / FOT.: kadr z filmu Apple

Tim Cook to szef amerykańskiej firmy technologicznej Apple, który przejął to stanowisko od samego Steva Jobsa i od 10 lat zarządza całym koncernem. Apple z końcem 2021 roku osiągnęło kapitalizację 3 bilionów dolarów jako pierwsza firma na świecie, za co szef otrzymał 98 mln 700 tys dolarów wynagrodzenia.

Zgodnie z informacjami Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA, Tim Cook w 2020 roku otrzymał 15 mln. dolarów, co oznacza wzrost w 2021 roku o 558 procent rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI ZA 1 MLD USD

Podstawa wynagrodzenia szefa Apple wynosi 3 mln dolarów rocznie, resztę pensji otrzymuje w akcjach firmy jako premia motywacyjna.

Tim Cook nie jest najbogatszy

Pomimo 100 mln dolarów dochodu CEO Apple nie jest najlepiej zarabiającym CEO, ponieważ ustępuje CEO Tesli Elonowi Muskowi i CEO META , kiedyś Facebook, Markowi Zuckerbergowi.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...