Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

TIM COOK ZAROBIŁ 100 MILIONÓW DOLARÓW W 2021 ROKU

Jak na najdroższą firmę na świecie przystało zarobki dla szefostwa powinny być adekwatne. Dlatego Tim Cook, CEO Apple, w 2021 roku otrzymał prawie 100 mln dolarów wynagrodzenia.

TIM COOK
TIM COOK, PREZES APPLE / FOT.: KADR Z FILMU APPLE

Tim Cook to szef amerykańskiej firmy technologicznej Apple, który przejął to stanowisko od samego Steva Jobsa i od 10 lat zarządza całym koncernem. Apple z końcem 2021 roku osiągnęło kapitalizację 3 bilionów dolarów jako pierwsza firma na świecie, za co szef otrzymał 98 mln 700 tys dolarów wynagrodzenia.

Zgodnie z informacjami Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA, Tim Cook w 2020 roku otrzymał 15 mln. dolarów, co oznacza wzrost w 2021 roku o 558 procent rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: ELON MUSK SPRZEDAJE AKCJE TESLI ZA 1 MLD USD

Podstawa wynagrodzenia szefa Apple wynosi 3 mln dolarów rocznie, resztę pensji otrzymuje w akcjach firmy jako premia motywacyjna.

Tim Cook nie jest najbogatszy

Pomimo 100 mln dolarów dochodu CEO Apple nie jest najlepiej zarabiającym CEO, ponieważ ustępuje CEO Tesli Elonowi Muskowi i CEO META , kiedyś Facebook, Markowi Zuckerbergowi.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TIM COOK ZAROBIŁ 100 MILIONÓW DOLARÓW W 2021 ROKU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Unia Europejska zdecydowała, że Apple musi dostosować ładowarki w swoich urządzeniach mobilnych.

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

USA

Apple między październikiem a listopadem sprzedał towary i usługi za prawie 124 miliardy dolarów. To wynik na poziomie Amazona, czyli drugiego po Wallmarcie największego...

%d bloggers like this: